Threedee All-in-One – innowacyjna drukarka 3D

drukarka-3d

Threedee All-in-One – innowacyjna drukarka 3D

Threedee All-in-One – warto zapamiętać tę nazwę, ponieważ w zaledwie kilku słowach skrywa ona ogromny potencjał innowacyjnego urządzenia stworzonego przez zespół zdolnych inżynierów ze spółki 3D Automation z Olsztyna.

Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce do zaprezentowania nowej drukarki 3D niż najważniejsza impreza targowa poświęcona technologii 3D, która odbywa się w Polsce oraz Europie Środkowej. Mowa oczywiście o Dniach Druku 3D w Kielcach, corocznie przyciągających wszystkich znaczących producentów drukarek 3D, a także kilkanaście tysięcy zwiedzających. Spółka 3D Automation z Olsztyna postanowiła wykorzystać tę okazję, aby przedstawić nowość na rynku. Czym zaskakuje drukarka 3D Threedee All-in-One, która bez wątpienia ma szansę stać się flagowym produktem firmy?

Zintegrowany oraz zautomatyzowany system druku 3D i obróbki – jak to działa w praktyce?

Przede wszystkim innowacyjna drukarka 3D – Threedee All-in-One to model, który działa w technologii warstwowego utwardzania źródłem światłem żywicy fotoutwardzalnej. Poza tym to, co zdecydowanie wyróżnia Threedee All-in-One na tle innych drukarek 3D, to zintegrowany oraz zautomatyzowany system druku i obróbki końcowej wydruku 3D. Jak to działa w praktyce? Ukończony wydruk 3D zostaje przeniesiony na platformie drukującej do pojemnika, w którym następuje jego opłukiwanie, a także dodatkowe naświetlanie. Dzięki zintegrowanemu procesowi na koniec użytkownik wyjmuje z drukarki w pełni gotowy wydruk 3D. To jednak nie wszystkie zalety tego urządzenia. Threedee All-in-One intryguje jeszcze pod wieloma innymi względami.

Precyzyjne drukowanie 3D metodą DLP ogranicza rolę operatora urządzenia do minimum

Prezentując Threedee All-in-One, swoje pierwsze urządzenie, 3D Automation z Olsztyna udowadnia, że zajmuje znaczące miejsce wśród producentów precyzyjnych drukarek 3D. Innowacyjny model charakteryzuje się dokładnością w osiach X/Y, wynoszącą 0,08 mm, a także dokładnością pozycjonowania w osi Z, od 0,025 do 0,1 mm. Nie można też zapomnieć o polu roboczym o wymiarach 215 x 135 x 200 mm. To, co jeszcze wyróżnia tę drukarkę 3D to komfort użytkowania. Całkowicie bezobsługowy i zautomatyzowany proces druku, a także obróbki końcowej ogranicza do minimum rolę operatora w ostatniej fazie. Dzięki temu nie jest on narażony na drażniące działanie żywic oraz roztworów stosowanych do wytrawiania resztek żywic. To zdecydowanie podnosi poziom bezpieczeństwa podczas pracy i sprawia, że profesjonalne drukowanie 3D w technologii utwardzania światłem wkracza na wyższy poziom. Poza tym wydruk 3D, czyli ostatecznie wykończony element, jest utwardzony, suchy, czysty i bezpieczny dla użytkownika drukarki.

Zastosowanie drukarki 3D w medycynie, stomatologii i jubilerstwie – nowa technologia doskonale radzi sobie w wymagających branżach

Threedee All-in-One zasługuje na uwagę również ze względu na swoją wszechstronność. To uniwersalna drukarka 3D, która sprawdzi się w każdej branży, gdzie znaczenie ma zarówno dokładność, jak i wysoka jakość wydruku 3D. Zastosowanie druku 3D w architekturze, reklamie, marketingu, a także w przemyśle jest bardzo popularne. Z kolei precyzja drukarek wytwarzających elementy z żywic sprawia, że wkraczają one pewnie do tak wymagających dziedzin, jak medycyna, stomatologia, jubilerstwo, czy design. Drobne oraz cienkie elementy, różnorodne kształty, wielopłaszczyznowe modele 3D i skomplikowane figury – bez wątpienia model Threedee All-in-One poradzi sobie z tego rodzaju wyzwaniami. To innowacyjna drukarka 3D, która znajdzie zastosowanie w branżach opierających swoje działanie na szybkim prototypowaniu oraz precyzyji wykonania. Mimo że spółka 3D Automation zaplanowała przedsprzedaż modelu na III kwartał 2018 r., już teraz można zamówić wydruk z żywicy i przekonać się o jego wysokiej jakości.

stoisko_3dautomation

Biorąc pod uwagę tak udany debiut drukarki DLP Threedee All-in-One, można śmiało przypuszczać, że inżynierowie 3D Automation zaskoczą nas w przyszłości jeszcze niejednym rozwiązaniem w dziedzinie profesjonalnego drukowania 3D.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj