Pamiętaj, jak będziesz tworzył stronę www!

projektowanie-stron-www

Pamiętaj, jak będziesz tworzył stronę www!

Projektowanie stron www wymaga specjalistycznej wiedzy z różnych dziedzin. Nie wystarczy szablon i treść, potrzebne jest coś więcej. Spersonalizowane podejście do marki oraz znajomość sieci. Sztuką jest bowiem utworzenie strony www, która będzie podobała się zarówno użytkownikom, jak i robotom wyszukiwarek. O czym więc pamiętać, projektując stronę dla swojej firmy?

Po pierwsze – oryginalność

Do każdego projektu należy podejść indywidualnie. Nie można dać się zwieść niezliczonej liczbie darmowych szablonów, które zostały już zaimplementowane przez inne firmy (często z bardzo różnych od siebie branż). Trzeba stawiać na świeżość i oryginalność. Projektowanie stron jest jak wyzwanie, któremu trzeba sprostać – witryna musi bowiem posiadać wszystkie niezbędne informacje i spełniać aktualne standardy, a jednocześnie przykuwać uwagę odbiorców oraz zapadać w pamięć.

Po drugie – responsywność

W dzisiejszym świecie, w którym właściwie każdy aktywnie korzysta z Internetu również za pośrednictwem urządzeń mobilnych, strona www musi więc elastycznie dopasowywać się do każdego z nich. Wystarczy wyobrazić sobie sytuację, w której na telefonie nie widać całej strony, czego konsekwencją jest opuszczenie witryny i utrata potencjalnego klienta. Aby tak się nie stało podczas, tworzenia strony należy pamiętać o responsywności.

Po trzecie – konsultacje SEO

Aby strona była dobrze widoczna dla robotów wyszukiwarek, należy pamiętać o tym, żeby zastosować się do wskazówek optymalizacyjnych już na etapie jej tworzenia. Już wtedy należy pomyśleć o SEO konsultacjach, podczas których specjalista doradzi, na jakie elementy należy zwrócić szczególną uwagę i jakich nie wolno pominąć. Dzięki takiemu działaniu nie będzie trzeba tracić czasu na dokonywanie większych zmian.

Po czwarte – treść

Treść to jeden z podstawowych elementów, jakie muszą znaleźć się na stronie www. W tej kwestii trzeba postawić na jasność przekazu, nie można zapominać o formatowaniu, a także o ważnych dla pozycjonowania słowach kluczowych. Warto pamiętać, żeby tekstu nie było kilka zdań, ponieważ będzie to zdecydowanie za mało dla robotów wyszukiwarek – na stronie głównej powinno znaleźć się około 4000 znaków, natomiast na stronach podstronach około 2000 znaków. Dobrze jest przy tym pamiętać, żeby całość była przejrzysta, ponieważ taką najlepiej przyswajają internauci – co więcej, najważniejsze informacje należy zawrzeć na początku, ponieważ niewielu odbiorców dociera do końca, nie można też zapominać o zawołaniach do działania.

Tworzenie stron www wymaga doświadczenia oraz specjalistycznej wiedzy. Nie warto korzystać z dostępnych w sieci szablonów, trzeba pamiętać o wskazówkach optymalizacyjnych, przygotować architekturę treści oraz sam kontent – atrakcyjny zarówno dla robotów wyszukiwarek, jak i użytkowników.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj