Coraz więcej ludzi sięga po innowacyjną wymianę walut w sieci

wymiana walut

© fotolia

Wymiana walut w sieci stale zyskuje na swojej popularności. Dzieje się tak między innymi za sprawą większej opłacalności tej metody niż kantorów stacjonarnych czy banków, a także większej wygody wymiany. Według magazynu Forbes na początku roku 2015 z kantorów online korzystało ponad 400 tysięcy osób i liczba ta stale rośnie. Oszczędności dzięki korzystaniu z serwisów tego typu mogą być ogromne.

Bezpieczeństwo

W kwestii przepływu gotówki za pośrednictwem serwisów internetowych, wiele osób zadaje pytanie o bezpieczeństwo. W przypadku wymiany waluty w sieci stoi ono jednak na bardzo wysokim poziomie. Taka forma wymiany gotówki nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Zwłaszcza, gdy korzystasz z największych serwisów tego typu. Wszystkie połączenia w nich są bowiem szyfrowane. Każdy użytkownik otrzymuje również dostęp do narzędzi autoryzacyjnych. Przy każdej transakcji wymagane jest podanie specjalnego kodu SMS do którego dostęp ma tylko użytkownik. Bez podania kodu, dokonanie transakcji jest niemożliwe.

Wygoda

Kolejnym gigantycznym plusem tego typu rozwiązań jest wygoda korzystania z nich. Za sprawą tego, że wymiana odbywa się bezgotówkowo i wymaga jedynie dostępu do internetu, możliwe jest wykonanie jej z każdego miejsca. Jeżeli zatem przebywasz za granicą i zabraknie Ci pieniędzy, to zamiast wymieniać po niekorzystnym kursie w miejscowych kantorach stacjonarnych, lepiej zdecydować się na rozwiązania online.

Dwa różne systemy wymiany

Najczęściej wszystkie serwisy pozwalające na wymianę waluty w sieci nazywane są kantorami online. Nie jest to jednak słuszne, ponieważ w sieci dostępne są dwa rozwiązania, jeżeli chodzi o wymianę walut. Pierwsze to oczywiście kantory online, a drugim rozwiązaniem są platformy społecznościowej wymiany walut. W przypadku tych drugich nie sposób nie powiedzieć o serwisie: https://www.walutomat.pl/ , który jest największym z tej grupy i z pewnością najbardziej wartym zainteresowania. Jego zasada działania jest bardzo prosta. To użytkownicy sami wystawiają swoje oferty wymiany i sami decydują o kursach po jakich chcą wymiany dokonać. Walutomat w tej sytuacji jest jedynie platformą, która umożliwia dokonanie im bezpiecznej transakcji. Sama platforma pobiera jedynie prowizję wynoszącą 0,2% wartości wymiany. Przy atrakcyjnych kursach, które bardzo często proponują użytkownicy, wymiana w serwisie nawet po doliczeniu prowizji wychodzi naprawdę bardzo korzystnie. Z platformy tej korzystaj już ponad 190 tysięcy osób, co daje gwarancję stałej dostępności najpopularniejszych walut.

Podsumowanie

Wzrost popularności kantorów online oraz platform społecznościowej wymiany walut jest więc jak najbardziej zrozumiały. Wynika to przede wszystkim z opłacalności tych rozwiązań i bardzo dużej wygody korzystania z nich. Jeżeli zatem również chciałbyś oszczędzać, to jak najbardziej warto postawić właśnie na te rozwiązania. Przy systematycznych wymianach dużych kwot bardzo szybko odczujesz, jak dużo oszczędzasz.

4 Komentarzy

 1. Norek

  9 lipca 2018 at 05:54

  Mnie dziwi fakt, że są jeszcze ludzie, którzy,żeby wymienić pieniądze biegną do kantoru stacjonarnego. Ja już od 2 lat wymieniam na Amronet i dla mnie to najwygodniejsze rozwiązanie i najtańsze. Tak dobrych kursów nie ma żaden inny kantor.

 2. Alka

  17 stycznia 2019 at 05:24

  Sama się długo nie mogłam przekonać do wymiany online, ale jak już założyłam konta na Gieldawalut i przeprowadziłam pierwszą transakcję, to wiedziałam, że do kantoru stacjonarnego już nie pójdę. I nie chodzi tylko o dużo lepsze ceny, ale o samą wygodę i bezpieczeństwo wymiany. Dodatkowy atut to świetnie pracująca infolinia – zorientowana faktycznie na to by pomóc klientowi.

 3. Taszko

  7 marca 2019 at 15:10

  Wiem, że wymiana waluty online jest bardzo korzystna o ile się wybierze dobry kantor internetowy. Może być to też platforma, choć kantor ma tę zaletę, że wymiana waluty następuje natychmiast po zleceniu transakcji. W przypadku Pluskantor.pl gdzie zdarza mi się kupować walutę jest to kwestia kilku sekund. Podoba mi się tutaj też to, że zapłacić z konta bankowego mogę po przewalutowaniu.

 4. podroznik

  24 czerwca 2021 at 11:27

  eweqe

Zaloguj się Logowanie

Komentuj