Kilka powodów, dla których warto korzystać z kantorów internetowych

ekantor

Kilka powodów, dla których warto korzystać z kantorów internetowych

Kantory internetowe, mimo że istnieją na rynku polskim już od prawie dziesięciu lat, nadal pozostają nowością dla większości społeczeństwa. Z kolei wiele osób, które już o nich słyszało, obawia się korzystania z tej formy wymiany walut, ze względu pozorny brak bezpieczeństwa. Poniżej postaramy się rozwiać mity i ukazać korzyści, jakie dają kantory internetowe.

Bezpieczeństwo korzystania z kantorów internetowych

E-kantory podlegają tym samym przepisom prawa co jednostki stacjonarne. Nie są więc to podmioty anonimowe. Warto wiedzieć, że na stronie każdego z nich muszą zostać zamieszczone następujące informacje: adres firmy, numer telefonu kontaktowego oraz numer związany z prowadzeniem działalności kantorowej, a także numer związany z ewidencją działalności gospodarczej (KRS, NIP lub Regon), jeśli jednostka oferuje dodatkowo także usługi płatnicze, musi być ponadto zarejestrowana w KNF. Wszystkie te dane umożliwiają potwierdzenie legalności działania podmiotu. Oprócz tego, pracownicy kantorów elektronicznych koniecznie muszą dysponować aktualnym zaświadczeniem o niekaralności oraz ukończyć odpowiednie przeszkolenie.

Wymiana gotówki łączy się z reguły z koniecznością przenoszenia pieniędzy i udania się do najbliższego kantoru lub oddziału banku. Te czynności są nie tylko czasochłonne, ale także niebezpieczne, ponieważ zawsze istnieje groźba utraty zasobów w wyniku kradzieży lub rabunku. W przypadku kantorów internetowych ryzyko to nie istnieje, ponieważ wszystkie operacje prowadzone są drogą online i dlatego też muszą być chronione przed różnego rodzaju zagrożeniami, płynącymi z sieci. Komunikacja prowadzona jest więc za pomocą szyfrowanych i zabezpieczonych połączeń, co łatwo poznać po symbolu zielonej kłódki na pasku adresu oraz tabliczce z nazwą firmy. Wszystkie te zabezpieczenia posiada kantor internetowy Fritz Exchange.

Oszczędności, jakie daje korzystanie z kantorów internetowych

Kantory internetowe to przede wszystkim mniejsze spready, a co za tym idzie, lepsze warunki sprzedaży lub kupna walut w porównaniu do banków czy kantorów stacjonarnych. W bankach spready mogą sięgać wysokość kilkudziesięciu groszy, w kantorach stacjonarnych jest to rząd wielkości kilku do kilkunastu groszy — w kantorach internetowych zaś spready dla niektórych walut mogą osiągać wartość jedynie ułamków grosza. Ponadto, prowizje w kantorach internetowych albo nie są w ogóle nie pobierane, albo też znacznie niższe, niż te w bankach. Wszystkie powyższe cechy czynią transakcje dokonywane w kantorach internetowych znacznie bardziej opłacalnymi niż ma to miejsce w przypadku innych podmiotów realizujących wymianę walut.

Szybkość działania

Niezaprzeczalną zaletą dokonywania transakcji w kantorach internetowych jest również szybkość, z jaką prowadzone są operacje. Dla przykładu, 90% transakcji w internetowym kantorze Fritz Exchange, należącym do grupy Fritcs Group S.A., dokonywanych jest w czasie około 15 minut. Operacje można zlecać przez całą dobę, z domu, biura lub innego miejsca w dowolnym momencie, zarówno poprzez stronę www, jak i aplikację mobilną.

Wybór dobrego kantoru online nie jest prosty, ponieważ na rynku działają również inne jednostki, jednak kantor Fritz Exchange w pełni spełnia oczekiwania swoich klientów i cieszy się dzięki temu niemalejącym powodzeniem.

5 Komentarzy

 1. frankowicz

  7 kwietnia 2017 at 14:41

  Zdecydowanie najlepszy jest KantorEkspert.pl zawsze najkorzystniejsze ceny i szybka realizacja przelewów. Dla wszystkich którzy cenią sobie oszczędności i czas.

 2. Taszko

  10 maja 2018 at 21:12

  E-kantory posiadają liczne zalety, o czym się przekonałem jak 3 lata temu zacząłem korzystać z Amronet. Jest to głównie spora wygoda, oszczędność czasu- jak w firmie muszę teraz nawet kilka razy w tygodniu wymieniać walutę, bez e kantoru ani rusz bym się z tym nie wyrobił. Przelewy za granicę realizuję prosto z Amronetu, co też ułatwia mi sprawne płatności.

 3. Alka

  1 sierpnia 2018 at 19:33

  Akurat jeśli chodzi o kantory online, to wszystko przemawia za nimi. Ja od jakiegoś juz czasu wymieniam walutę na Pluskantor i tak wychodzi to najtaniej, najszybciej i najbezpieczniej (nie muszę chodzić z pieniędzmi po mieście). Jak dla mnie więcej powodów mi nie trzeba.

 4. Norek

  9 sierpnia 2018 at 19:27

  Moim zdaniem e-kantory to same zalety – wygoda, bezpieczeństwo, szybkość wymiany i bardzo dobre kursy. Wymieniam na Gieldawalut i zawsze jestem z transakcji zadowolony.

 5. Taszko

  5 marca 2019 at 22:19

  Platformy są fajne, ale bywa że człowiek się naczeka na przewalutowanie jeśli zdecyduje się go dokonać po kursie własnym. Najsprawniej ten wariant działa chyba w amronet.pl, jako że przy ilości klientów jaką mają dopasowanie oferty jest łatwiejsze. Ja zwykle nie czekam dłużej niż parę minut. Po kursie serwisu natomiast wymieniam walutę automatycznie- od razu.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj