Czy kantor online jest bezpieczny?

kantor internetowy

Czy kantor online jest bezpieczny?

Choć wiele osób zdaje sobie sprawę z zalet jakie mają kantory internetowe, to jednak nie podejmuje decyzji o korzystaniu z nich, w obawie o bezpieczeństwo. Czy transakcje tego typu są bezpieczne – to jedno z podstawowych pytań, jakie w trosce o swoje finanse zadają sobie użytkownicy różnego rodzaju forów czy portali internetowych.

Warto więc, odpowiadając na tego typu wątpliwości, zaznaczyć, że każdy kantor, który działa na rynku objęty jest nadzorem Generalnego Inspektora Informacji Finansowej. Natomiast nad bezpieczeństwem kantorów, które posiadają licencję na świadczenie usług płatniczych, czuwa Komisja Nadzoru Finansowego. Ponadto, co niezwykle istotne, w wirtualnym świecie informacje rozchodzą się bardzo szybko, dlatego też kantory online, zdają sobie sprawę, że każde, nawet najmniejsze uchybienie, to duża strata dla wizerunku, a tym samym strata stałych, jak i potencjalnych klientów.

Zanim podejmiesz decyzję – sprawdź!

Aby mieć pewność, że wykonywana transakcja jest bezpieczna, oprócz wszystkich poświadczeń, które zostały wspomniane wcześniej, warto samemu przyjrzeć się wybranemu przez siebie kantorowi. Nim zdecydujmy się na kolejny krok, dobrze jest zainteresować się następującymi aspektami jego działalność:

 • Współpraca z bankami – jest to podstawa działalności kantorów online. Większa liczba banków pozwala większej liczbie klientów zaoferować szybkie i darmowe przelewy, jak również ścisła współpraca z bankami podnosi wiarygodność firmy.
 • Sposób zabezpieczeń – kantory online, które z najwyższą troską podchodzą do swoich klientów, stosują szyfrowe zabezpieczenia, takie jak te w bankowości elektronicznej. Oprócz szyfrowania komunikacji, często wykorzystywane są także inne zabezpieczenia, takie jak np. kody SMS.
 • Raporty, które są regularnie wysyłane do Generalnego Inspektoratu Informacji finansowej, co ma zapobiec wprowadzeniu do obrotu środków finansowych pochodzących z nielegalnych źródeł.
 • Znaczenie mają również dodatkowe zabezpieczenia, o których wspomniano już wcześniej. W trosce o wysoką jakość usług, kantory online korzystają z różnego rodzaju możliwości, które zapewniają bezpieczeństwo transakcji. Ponadto w kantorach online pracują zespoły ds bezpieczeństwa, które monitorują wszystkie realizowane transakcje i czuwają nad ich prawidłowością.

Który Internetowy kantor wybrać?

Warto również sprawdzić, jaka jest pozycja danego kantoru na rynku, jak również dobrze jest pamiętać o tym, że nie zawsze cena powinna być wyznacznikiem wyboru. Należy sprawdzić, czy dany kantor znajduje się w porównywarkach, czy prowadzi biuro obsługi klienta, jaki jest z nim kontakt, ile zatrudnia osób. itd. Nie bez znaczenia jest również kondycja finansowa firmy – jej zgromadzony kapitał czy wartość przeprowadzanych transakcji. Informacje te powinny być umieszczone w dostępnym dla wszystkich klientów miejscu. Najważniejsze są jednak opinie klientów, przykładowo Internetowykantor.pl według serwisu Opineo.pl posiada ponad 430tyś pozytywnych opinii. Dostępność do informacji jest jedną z głównych zalet współczesnych mediów społecznościowych. Dlatego warto prześledzić opinie o danym kantorze wypowiadane przez innych użytkowników. Jednak zawsze należy mieć na uwadze, że negatywne wpisy mogą być autorstwa nieuczciwej konkurencji, jak również zbytnia ilość pozytywnych, podobnych do siebie ocen, może budzić wątpliwości.

2 Komentarzy

 1. Norek

  9 lipca 2018 at 05:56

  Ja patrzę na to, czy kantor ma odpowiednio zabezpieczoną stronę – czyli czy łącze jest szyfrowane i czy każdą operację trzeb a potwierdzić smsem. Takie właśnie zabezpieczenia ma Amronet i właśnie tam robię zawsze przewalutowanie.

 2. Alka

  1 sierpnia 2018 at 19:35

  Wymieniam pieniądze na Gieldawalut już od ponad roku i zawsze wszystko jest w porządku. Strona jest zabezpieczona w taki sam sposób, jak strony banków internetowych. Do tego zdarza mi się wymieniać walutę także przez wersję mobilną ich strony i też wszystko działa tam tak jak powinno.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj