Druk 3D – instrument prototypowania nowych rozwiązań w działach R&D

drukarki 3d phoenix warszawa

Druk 3D – instrument prototypowania nowych rozwiązań w działach R&D

Drukowanie 3D, a właściwie drukowanie przestrzenne, to technologia, która podbija rynki w XXI wieku. Drukowanie 3D polega na wytwarzaniu obiektów trójwymiarowych. Wykorzystywane jest na wielu płaszczyznach. Jedną z podstawowych funkcji druku 3D, która była wiodącą od początku funkcjonowania tej nowej dziedziny, było prototypowanie nowych form i prototypów. Obecnie drukowanie 3D na dużą skalę wykorzystywane jest właśnie do prototypowania nowych rozwiązań w działach R&D.

Druk 3D – innowacyjna moc drukarki

Szybkie prototypowanie to jeden z głównych powodów zakupu drukarek 3D przez przedsiębiorstwa z różnych gałęzi przemysłu. Druk 3D wykorzystywany jest na szeroką skalę do projektowania i prototypowania przemysłowego w wielu firmach. Projektowanie 3D pozwala na uzyskanie w krótkim czasie różnego rodzaju modeli przestrzennych w każdym rozmiarze. Dzięki nowoczesnym technologiom 3D przedsiębiorcy mogą wykazać się innowacyjnością oraz w szybkim tempie wprowadzić swoje nowoczesne rozwiązania na rynek. Co więcej, projektowanie 3D pozwala na niezwykle szybkie i precyzyjne projektowanie nowych modeli, co jest gwarantem najwyższej jakości każdego produktu.

Drukowanie 3D – nowy instrument działów R&D

Jednym z głównych beneficjentów korzystających z zalet drukowania 3D są bezapelacyjnie działy R&D. Technologia 3D pozwala zaoszczędzić czas i w niezwykle precyzyjny sposób wykonać nowoczesne modele oraz prototypy obiektów trójwymiarowych. Zastosowanie metod 3D w działach Resources & Development, które prowadzą działania badawczo-rozwojowe ma niezwykle duży wpływ na innowacyjność i jakość projektowanych modeli. Pozwala zaoszczędzić czas i umożliwia niezwykle dokładne prototypowanie. Dzięki efektywnemu projektowaniu działy R&D wpływają tym samym na rozwój oferty firmy, którą bez problemu mogą nie tylko rozwijać, lecz także modyfikować i optymalizować.

Inne możliwości zastosowania druku 3D

Druk i technologie 3D stosowane są nie tylko w działach R&D. Używają ich także specjaliści w niskoseryjnych produkcjach w branżach, takich jak lotnictwo czy wojskowość. Szczególnie lotnictwo jest obszarem, w którym technologie 3D są niezwykle istotne dla rozwoju branży. Drukarki 3D tworzą fragmenty wyposażenia samolotów oraz silników samolotowych.  Profesjonalne urządzenia 3D są też nieocenionym wsparciem w produkcji wysokonakładowej w fabrykach, a także drukowaniu części zamiennych do maszyn na liniach produkcyjnych.

Drukowanie 3D w Polsce

Wraz z rozwojem i coraz większym zapotrzebowaniem na technologie 3D na rynek polski wprowadzane są nowe rozwiązania i urządzenia przeznaczone do druku 3D. Obecnie dostępne są już drukarki przemysłowe firmy Markforged, która wprowadza technologię druku 3D typu FDM. Druk urządzeń marki Markforged jest oparty na bazie specjalistycznych materiałów, charakteryzujących się wysoką wytrzymałością oraz sztywnością. Wykorzystywane do tego są m.in tworzywa, takie jak kevlar, a także włókna szklane i węglowe. Firma oferuje serie maszyn zarówno klasy desktop, jak i klasy przemysłowej.

Jednym z urządzeń firmy Markforged jest Onyx One. To inteligentne urządzenie przeznaczone do drukowania bardzo wytrzymałych części. To właśnie korzystanie przez Onyx One z onyxu – materiału wzmacnianego szarpanym włóknem węglowym, gwarantuje większą wytrzymałość oraz sztywność niż ABS. Co więcej, urządzenie może zostać wzbogacone o dodatkową głowicę, która umożliwia drukowanie jeszcze bardziej wytrzymałych części. Drukarka oferuje także łatwy w obsłudze, specjalnie zaprojektowany Software.

Drukarka Markforged Onyx One dostępna jest w sklepie internetowym 3D phoenix. Więcej informacji na jej temat – https://3dphoenix.pl/produkt/markforged-onyx-one-2/

Zaloguj się Logowanie

Komentuj