Konkurs na najciekawszą pracę magisterską o systemach ERP

O tym, kto w tym roku interesująco i rzetelnie opisał branżę oprogramowania zintegrowanego będzie można przekonać się podczas rozpoczynającej się II. edycji konkursu dla studentów i absolwentów informatyki. Organizatorem imprezy jest wrocławska firma SENTE Systemy Informatyczne.

W pierwszej edycji  konkursu rywalizowały ze sobą prace napisane m.in. na Politechnice Wrocławskiej i Warszawskiej oraz Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Ubiegłoroczną laureatką  została Anna Lamek, doktorantka na Politechnice Wrocławskiej. Obecnie odbywa miesięczny staż w siedzibie organizatora imprezy. Zwycięską pracę jury wyróżniło za wysoki poziom merytoryczny oraz metodyczne podejście do analizy trendów rozwojowych systemów ERP.

W tegorocznym konkursie mogą startować prace magisterskie złożone do obrony w latach 2008/2009 oraz 2009/2010. Zgłoszenie na formularzu dostępnym na stronie www.sente.pl wraz z pracą w formacie PDF należy przesłać na adres: konkurs@sente.pl, do 30 października 2010 roku. Pod uwagę nie będą brane prace zgłaszane w ubiegłorocznej edycji konkursu.

Na dwóch zwycięzców czekają dwa miesięczne płatne staże w Dziale Wdrożeń i Dziale Rozwoju Oprogramowania w siedzibie organizatora. Ich termin będzie ustalany indywidualnie ze stażystami. Najlepsi mogą otrzymać propozycję długoterminowej współpracy z firmą. Łączna pula nagród w konkursie wynosi 4000 zł. Finał nastąpi 30 grudnia 2010 roku. Ogłoszenie wyników w styczniu 2011 roku.

Jury konkursu – eksperci i wdrożeniowcy SENTE oraz niezależny ekspert, dr Piotr Adamczewski, kierownik Katedry Informatyki Stosowanej z Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu oceni zgodność treści z tytułem pracy magisterskiej, wykorzystane źródła i materiały, zakres w jakim ujmuje ona temat systemów ERP. Przeanalizuje dobór przykładów wdrożeń tego rodzaju oprogramowania w przedsiębiorstwach, a także sposób prezentacji postawionych przez magistrantów tez oraz ich argumentację. Oceni również ewentualne wyniki badań dotyczących branży systemów zintegrowanych w Polsce.

Patronat medialny nad imprezą objął serwis Decyzje-IT.pl oraz portal Students.pl

Zaloguj się Logowanie

Komentuj