Pierwsze wnioski firm o unijne dofinansowanie prac badawczo-rozwojowych

Wnioski o dofinansowanie z pieniędzy UE prac badawczo-rozwojowych oraz wdrażanie ich wyników od poniedziałku można składać do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). O dotacje mogą się ubiegać małe i średnie przedsiębiorstwa (MSP).

Realizacja projektów będzie współfinansowana z Programu Operacyjnego „Innowacyjna Gospodarka”

„Już wpłynęło 10 wniosków na łączną kwotę 23 mln zł” – powiedziała PAP rzecznik PARP Monika Karwat. Jak zaznaczyła, PARP-owi zależy na tym, aby projekty MSP zakładały nie tylko badania, ale także tworzenie i komercjalizację prototypów.

Konkurs ma charakter pilotażowy głównie ze względu na przewidziane środki. „W tym roku na wnioski badawcze dla MSP przewidziane jest tylko 30 mln zł” – zaznaczyła Karwat.

Budżet programu na lata 2008-2012 to po 390 mln euro na prace badawczo-rozwojowe oraz inwestycje polegające na wdrożeniu ich wyników.

„Teraz działania te zostały otwarte dla MSP. Duże firmy szykują się na nabór w 2009 roku” – zapowiedziała rzecznika PARP-u.

Pierwsze wnioski będzie można składać do 26 września br. „Jednak w zależności od ilości i wartości składanych wniosków, runda może zakończyć się wcześniej” – podkreśliła Karwat.

Przewidywany okres rozpatrywania przez PARP wniosków to 3 miesiące. Następny nabór Agencja ogłosi na początku 2009 roku.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj