Dofinansowanie uczelnianych projektów

Konkurs na grant badawczy lub rozprawę doktorską ogłosiły Grupa Energa wraz z Politechniką Gdańską. Celem konkursu jest wyłonienie ciekawych projektów i prac, które mają szansę dofinansowania na rozwój. 

Gra idzie o wysoką stawkę, bo nagrodą w konkursie na grant jest wypłata w wysokości 50 tys. zł, najlepsze rozprawy doktorskie walczyć będą o 10 i 5 tys. zł. Termin zgłoszeń mija 30 listopada 2011. Zwycięzców obu konkursów poznamy 15 stycznia 2012.

Do konkursu mogą stanąć autorzy prac dedykowanych technicznym i ekonomicznym problemom wytwarzania, przesyłu, dystrybucji i obrotu energią elektryczną, mieszczącym się w obszarze działania firmy ENERGA.

Cenione będą także rozprawy poruszające zagadnienia zaawansowanej technologii inżynierii środowiska, budowy maszyn i inżynierii materiałowej, mające zastosowanie w procesach wytwarzania, przesyłu i obrotu energią elektryczną lub wspomagających te procesy.

O grant warty 50 tys. zł ubiegać się mogą asystenci, adiunkci i studenci ostatnich lat studiów magisterskich na Politechnice Gdańskiej. Badania muszą dotyczyć wytwarzania, przesyłu, dystrybucji i obrotu energią elektryczną.

Uczestnikami konkursu mogą być autorzy projektów badawczych, działający indywidualnie bądź zespołowo. Zwycięski projekt wyłoniony zostanie na drodze konkursu.

– Poprzez ten konkurs chcemy pokazać, jak ważna jest dziś współpraca uczelni z firmami i jak ważne jest to dla rozwoju gospodarczego regionu – mówi Piotr Litwin Dyrektor Centrum Rozwoju Inwestycji ENERGA SA.

Poszukiwanie ciekawych rozwiązań jest jednym z elementów strategii rozwoju Grupy Energa. Firma inwestuje w nowoczesne rozwiązania technologiczne, które mają ułatwić korzystanie z energii elektrycznej i jednocześnie przyczynią się do efektywnego jej wykorzystania.

Wnioski, zgodne z regulaminem konkursów, można składać w sekretariacie jury, które mieści się w Gdańsku w Centrum Rozwoju Inwestycji Energa SA przy ul. Białej 1, III piętro, pokój 17, 80-435 Gdańsk.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj