Aplikacja dla pracowników. Dlaczego Twoja firma jej potrzebuje?

aplikacje-dla-pracownikow

Aplikacja dla pracowników. Dlaczego Twoja firma jej potrzebuje?

Zarządzanie zespołem nie sprowadza się tylko do wydawania poleceń i rozliczania z ich terminowej realizacji. Nowoczesne przedsiębiorstwo powinno wypracować taką kulturę organizacyjną, która sprzyja precyzyjnej komunikacji na linii managerowie-pracownicy oraz pomiędzy samymi pracownikami. Coraz więcej firm dostrzega zagrożenie ze strony zaburzonej komunikacji, która bezpośrednio odbija się na wydajności, sprzyja popełnianiu błędów oraz ma negatywny wpływ na atmosferę w zespole. To z kolei powoduje rosnące zapotrzebowanie na cyfrowe narzędzia rozwiązujące tego typu problemy. Aplikacja dla pracowników może być najlepszą inwestycją, na jaką pozwolisz sobie w tym roku. Sprawdź dlaczego.

Precyzyjna komunikacja z pracownikami

W małych firmach, w których pracodawca ma bezpośredni i stały kontakt z pracownikami, o wiele łatwiej jest utrzymać bliskie zawodowe relacje i poprawną komunikację. Problem zaczyna się w momencie, gdy zatrudnienie rośnie oraz firma przechodzi na model pracy zdalnej – co w dzisiejszych czasach jest standardem.

W takich warunkach tradycyjne metody komunikacji po prostu zawodzą. Istnieje wysokie ryzyko, że pracownik np. nie zrozumie polecenia lub zostanie ono zniekształcone przez pośrednika. Trudno jest również na bieżąco kontrolować stan realizacji zadania, gdy nie mamy pracownika zawsze pod ręką.

Każdy z tych problemów można rozwiązać poprzez wdrożenie w firmie aplikacji dla pracowników. Wówczas polecenia i inne komunikaty są kierowane bezpośrednio do pracownika, który odczytuje je na swoim telefonie i ma do nich stały dostęp. Jest to o wiele efektywniejsza metoda komunikacji w porównaniu z mailem czy tym bardziej rozmową telefoniczną.

Usprawnienie przepływu informacji wewnątrz firmy

W każdej większej organizacji prędzej czy później pojawia się problem zaburzonego obiegu dokumentów i kluczowych informacji. Objawia się to tym, że pracownicy potrzebujący np. wzoru umowy kontaktują się w tej sprawie z przełożonym, zabierając mu cenny czas i wybijając go z rytmu pracy. Podobnie jest z przepływem wniosków urlopowych, wniosków o zaliczki, a także udostępnianiem numerów telefonów i adresów e-mail do innych osób w firmie.

Jeśli powyższy opis brzmi dla Ciebie znajomo, to jest to niezawodny sygnał świadczący o tym, że potrzebujesz aplikacji dla pracowników. Będzie ona pełnić funkcję wewnętrznej platformy komunikacyjnej oraz bazy danych, wniosków, umów i innych dokumentów, do których pracownicy mają bezpośredni dostęp. Pierwszą korzyścią, jaką zauważysz, będzie znaczna oszczędność czasu.

Jaką aplikację dla pracowników wybrać? Sprawdź najbardziej innowacyjne narzędzie na rynku

Oferta cyfrowych narzędzi usprawniających komunikację w firmach jest coraz bogatsza. Szczególną uwagę warto zwrócić na aplikację dla pracowników Blue Colibri App ( https://www.bluecolibriapp.com/pl/strona-glowna ), która kilka miesięcy temu zadebiutowała w Polsce, wcześniej podbijając inne kraje europejskie. W tym momencie codziennie korzysta z niej kilkadziesiąt tysięcy pracowników.

Blue Colibri App to kompleksowe narzędzie, które umożliwia precyzyjne zarządzanie zespołem, jednocześnie ułatwiając pracownikom kontrolowanie swojego kalendarza i terminowe wykonywanie zadań. Łączy ona w sobie takie funkcje, jak delegowanie poleceń (z powiadomieniem na urządzeniu mobilnym), szybkie wyszukiwanie wewnętrznych danych kontaktowych, elektroniczny obieg dokumentów czy wymiana informacji w zespole poprzez chat. Z poziomu aplikacji można również zarządzać sprawami urlopowymi i BHP. Jest to świetne rozwiązanie zwłaszcza dla firm zatrudniających w modelu zdalnym lub rozproszonym.

Aplikacja dla pracowników jest jednym z najlepszych i najbardziej przydatnych narzędzi, w jakie może i powinna zainwestować Twoja firma. Więcej o korzyściach z wdrożenia takiego narzędzia w przedsiębiorstwie przeczytasz w artykule na stronie https://www.bluecolibriapp.com/blog/aplikacja-dla-pracownikow-ktora-rozwiazuje-problemy-z-komunikacja-wewnatrz-firmy-sprawdz-blue-colibri-app.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj