Dlaczego warto stosować rejestratory czasu pracy?

rejestratory-czasu-pracy

Dlaczego warto stosować rejestratory czasu pracy?

Precyzyjna kontrola czasu pracy pracowników wymaga stosowania nowoczesnych systemów elektronicznych. W dzisiejszym tekście odpowiadamy na pytanie, dlaczego warto stosować rejestratory czasu pracy na kartę lub kod numeryczny. Zapraszamy do lektury!

Dokładne ewidencjonowanie obecności członków zespołu oraz godzin pracy nie musi wiązać się z koniecznością prowadzenia szczegółowej, papierowej dokumentacji, która może w łatwy sposób ulec zniszczeniu lub zafałszowaniu. Nowoczesny rejestrator czasu pracy to sprzęt, który zastępuje tradycyjne listy obecność i niejednokrotnie jest zintegrowany z systemem kontroli dostępu. W artykule przyjrzymy się bliżej kontroli czasu pracy z jego użyciem.

Na czym polega rejestracja czasu pracy?

Zanim szerzej omówimy zalety i zastosowania RCP odpowiemy na pytanie, na czym polega rejestracja czasu pracy. Najczęściej jest ona realizowana z użyciem nowoczesnych urządzeń elektronicznych ze wbudowanym czytnikiem RFID lub klawiaturą numeryczną. Pracownik zbliża transponder do urządzenia albo wpisuje określony kod. W ten sposób rejestrowany jest zarówno moment rozpoczęcia pracy, jak i opuszczenia zakładu w danym dniu.

Pamiętajmy, że szczegółowa rejestracja czasu pracy może być fałszowana przez pracowników poprzez użycie kart zbliżeniowych innych osób. Zdarza się to częściej w dużych organizacjach. Z tego względu warto rozważyć montaż kamery monitoringu wizyjnego nad rejestratorem czasu pracy. Dzięki temu mamy możliwość dodatkowej weryfikacji osób, które wpisują numer lub przykładają transponder RFID do czytnika, a w konsekwencji możliwość wykrycia nieprawidłowości.

Dlaczego warto stosować system rejestracji czasu pracy?

Nie ulega wątpliwości, że precyzyjna kontrola obecności oraz wejść i wyjść pracowników to niezbędny element w każdym dużym przedsiębiorstwie. Dlaczego warto stosować system rejestracji czasu pracy?

  • Precyzja – sprzęt umożliwia dokładne kontrolowanie czasu pracy, rejestrując godziny wejść oraz wyjść. Pozwala na szybkie raportowanie i zarządzanie z dowolnego miejsca.
  • Ekologia – nowoczesne urządzenia RCP pozwalają na zastąpienie tradycyjnych, papierowych kart wejść i wyjść. W efekcie oszczędzamy papier, co sprzyja środowisku naturalnemu.
  • Integracja – wybrane modele kontrolerów RCP mogą być zintegrowane z systemem SSWiN oraz realizować funkcje urządzeń kontroli dostępu do pomieszczeń.

Rozważając wybór rejestratora czasu pracy, warto zwrócić uwagę na bogatą ofertę sklepu internetowego sklep-ecsystem.pl. Profesjonalni doradcy handlowi zatrudnieni w sklepie z przyjemnością pomogą w doborze odpowiedniego rozwiązania.

Czy warto wybrać rejestrator czasu pracy na kartę?

Wielu użytkowników zastanawia się, czy warto wybrać rejestrator czasu pracy na kartę. Obok urządzeń wyposażonych w mechanizm autoryzacji pracownika poprzez wpisanie kodu numerycznego, najpopularniejsze rozwiązanie stanowią właśnie RCP z wbudowanym czytnikiem transponderów RFID. Stanowią one bardzo funkcjonalne rozwiązanie, które niweluje konieczność zapamiętywania skomplikowanego kodu przez pracownika.

Jednocześnie rejestrator czasu pracy na kartę zbliżeniową – zależnie od wybranego modelu – może także realizować funkcję otwierania drzwi czy bramy bez potrzeby użycia klucza mechanicznego. Niweluje zatem konieczność noszenia pęku kluczy – wystarczy jedna karta lub inna forma transpondera zbliżeniowego, by otwierać drzwi, furtki, bramy i wszelkiego rodzaju przejścia. Rozwiązania znajdują zastosowanie także szkołach, przedszkolach i żłobkach.

Profesjonalna kontrola czasu pracy z systemem RCP

Jeżeli szukasz niezawodnych i precyzyjnych rozwiązań w zakresie kontrolowania czasu pracy pracowników, to profesjonalna kontrola czasu pracy z systemem RCP spełni Twoje oczekiwania. Rozważając zakup tego rodzaju urządzenia, warto skorzystać z oferty zaufanego dostawcy – sklepu internetowego EC System. W ich asortymencie użytkownicy mogą znaleźć setki wysokiej klasy produktów do systemów kontroli RCP w rewelacyjnych cenach.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj