Kalkulator ubezpieczeń OC – jak kupić OC bez wychodzenia z domu?

kalkulator-oc-jak-korzystac

Kalkulator ubezpieczeń OC – jak kupić OC bez wychodzenia z domu?

Kalkulator ubezpieczeń OC to podstawowe narzędzie kierowcy poszukującego najlepszych polis na rynku. Zobacz, jak znaleźć i kupić OC w jeden dzień.

Od kiedy w Internecie pojawiły się kalkulatory ubezpieczeń OC, życie kierowców stało się o wiele łatwiejsze. Co najbardziej zapracowani lub wygodni nie muszą nigdzie chodzić, rozmawiać przez telefon. Wszystko załatwiają przez komputer lub smartfon. Przekonaj się, jak wygodne jest, porównywanie ubezpieczenia podczas picia kawy we własnym domu i porównaj ubezpieczenie OC 2019 na Klaro.

Jak korzystać z kalkulatora OC?

To proste. Wystarczy znaleźć kalkulator online na wybranej stronie, następnie wypełnić formularz, po czym powinna się pojawić orientacyjna składka. Dlaczego orientacyjna? Cena wynikająca z kalkulatora nigdy nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego. Ubezpieczyciel później weryfikuje prawdziwość danych, wprowadza zniżki i podaje, jaka będzie rzeczywista cena polisy. Czy będzie duża różnica? Z reguły nie, ale to bardzo indywidualna sprawa.

Kalkulatory są różne

Najlepsze są te rozbudowane kalkulatory OC, w których trzeba podać szczegółowe dane. Gdy przyjdzie dokładnie wyliczyć składkę, ubezpieczyciel i tak zapyta się, gdzie jest parkowane auto, czy przebywa za granicą, w jakim celu jest wykorzystywane, jaki ma rodzaj skrzyni itp. Nie ma sensu sugerować się wyliczeniem, gdzie uwzględnia się tylko np. rodzaj pojazdu i wiek kierowcy, ponieważ ostatecznie na cenę polisy wpływa o wiele więcej czynników.

Gdy znajdziesz taki idealny kalkulator, zawsze podawaj prawdziwe dane dot. roku produkcji pojazdu, liczby drzwi, przebiegu czy modelu. W ten sposób poznasz realną cenę polisy OC. Podawanie nieprawdziwych informacji jest ryzykowne i niezgodne z prawem.

Warto wybrać kalkulator, który porówna jak najwięcej ofert na rynku. Jeżeli i tak już wpisujesz dane, to lepiej niech to nie będzie kalkulator konkretnej firmy, ale taki, który zbiera wiele ofert z rynku ubezpieczeniowego. Zaoszczędzi Ci to czas i pozwoli wybrać najtańszą polisę.

Po co korzystać z kalkulatora OC?

Najważniejsze zalety kalkulatora OC:

  • dostępny o każdej porze;
  • wyszukujesz najtańszą ofertę;
  • robisz wszystko bez wychodzenia z domu.

Po to został stworzony kalkulator OC  – żeby kierowca mógł samodzielnie wyszukać polisę w najlepszej relacji jakości do ceny. Ale to nie wszystko.

Pracujesz do późna i masz czasu załatwić OC? Kalkulator ubezpieczeń OC działa 24/h, dlatego możesz z niego skorzystać o dowolnej porze. Wystarczy dostęp do internetu. Nie musisz nawet korzystać z komputera, bo przecież z łatwością porównasz składki w smartfonie.

co-daje-kalkullator-oc

Czy można wszystko załatwić zdalnie?

Właśnie największym plusem jest to, że TAK. Obecnie możesz wykupić polisę bez osobistego kontaktu z ubezpieczycielem. Najpierw otrzymujesz ofertę przesyłaną przez internet, potem otrzymujesz umowę, którą wysyłasz pocztą. A możesz przecież załatwić to wszystko przez kuriera, i wtedy nie musisz nawet wychodzić z domu, by wykupić polisę.

Na co trzeba uważać?

Tak jak w przypadku każdego zakupu i podpisywania umowy, trzeba być czujnym. Najbardziej należy zwracać uwagę na różne kruczki prawne, zapisy małymi literami i inne próby manipulacji klientem. Oczywiście rzadko się zdarza, żeby towarzystwa ubezpieczeniowe świadomie oszukiwały klientów, gdyż to wpływałoby na opinię na rynku. Ograniczone zaufanie należy w mieć w przypadku mało znanej firmy oferującej wyjątkowo atrakcyjną polisę –  wtedy lepiej poczytać opinie w sieci, popytać znajomych itp.

1 Komentarz

  1. BKatarzyna

    31 października 2018 at 15:55

    Warto pamiętać, że już kilka godzin bez OC naraża nas na karę za brak ubezpieczenia. Fakt, że polisa kończyła się w sobotę nie jest dla Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego żadnym wytłumaczeniem. W takiej najbardziej przydadzą się internetowe porównywarki takie jak Ubea pozwalające załatwić cały proces kupna polisy online, bez osobistego kontaktu z agentem.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj