Fakty i mity na temat szkoleń dofinansowanych z Unii

szkolenia dofinansowane z ue

Fakty i mity na temat szkoleń dofinansowanych z Unii

Szkolenia, kursy, warsztaty – to tylko niektóre z możliwości, które finansują fundusze europejskie w województwie śląskim. Jest to niepowtarzalna okazja dla mikro – małych i średnich przedsiębiorstw, które wiedzą, jak ważne jest dokształcanie, żeby osiągnąć sukces. W województwie śląskim widać ogromne zainteresowanie podnoszeniem kwalifikacji. Na potrzeby naszych lokalnych przedsiębiorców stworzono możliwość korzystania z Bazy Usług Rozwojowych i otrzymanie dofinansowania na szkolenia. Teraz to sami przedsiębiorcy mogą wysyłać swoich pracowników.

fakty-i-mity-szkolenia-z-ue

MIT 1

Szkolenia dofinansowane prowadzą marne firmy

FAKT 1

Szkolenia dofinansowane prowadzą dobre, sprawdzone firmy

Firmy realizujące usługi szkoleniowe dofinansowane z UE muszą się zarejestrować w Bazie Usług Rozwojowych. W tym celu wypełnia się formularz – Kartę Podmiotu, gdzie trzeba podać szczegółowe dane na temat m.in. potencjału technicznego, ekonomicznego, kadrowego, etyki zawodowej oraz informacje na temat posiadanych certyfikatów lub akredytacji w zakresie usług szkoleniowych lub doradczych.

Następnie podane informacje są wnikliwie oceniane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) lub audytorów zewnętrznych. Dopiero pozytywny wynik weryfikacji pozwala firmie świadczyć usługi rozwojowe.

Dzięki temu do Bazy Usług Rozwojowych trafiają tylko firmy szkoleniowe i doradcze, które oferują wysokiej jakości usługi. Przedsiębiorcy mają więc pewność, że ich wybór szkolenia dla pracowników będzie najlepszy.

MIT 2

Szkolenia dofinansowane są kiepskie, mało dają

FAKT 2

Szkolenia dofinansowane są sprawdzone i użyteczne

Firmę szkoleniową i jej usługi oceniają również uczestnicy szkoleń. Jest to obowiązkowa część rozliczenia pozyskanego dofinansowania. Każdy uczestnik musi zatem ocenić, czy szkolenie zrealizowało swoje cele, czy spełniło oczekiwania pod względem jakości i zawartości merytorycznej oraz, wreszcie, czy jest godne polecenia innym.

W rezultacie na stronie firmy szkoleniowej w Bazie Usług Rozwojowych publikowane są informacje na temat średniej oceny w ramach danej kategorii lub podkategorii oraz średnia ocena całej firmy. Ponadto pojawia się informacja o liczbie uzupełnionych ankiet, dzięki którym została wyliczona średnia.

To wszystko powoduje, że firmy szkoleniowe starają się rozwijać i współpracować z najlepszymi szkoleniowcami. Dzięki dofinansowaniu o swoich klientów nie muszą walczyć najniższą ceną, tylko najwyższą jakością.

MIT 3

Szkolenia dofinansowane się nie opłacają, bo trzeba do nich dołożyć z własnej kieszeni

FAKT 3

Szkolenia dofinansowane się opłacają, bo wciąż większość kwoty pokrywa UE

Przedsiębiorca nie musi płacić komercyjnej stawki za wysokiej jakości szkolenie. Dofinansowanie dla firm z województwa śląskiego jest wysokie i wynosi dla:

szkolenia-z-funduszy-unijnych

Dodatkowo firma może uzyskać podwyższenie finansowania (jednak tylko do poziomu 80%), jeżeli przykładowo działa w branży ważnej dla regionu, zatrudnia osoby niepełnosprawne, o niskich kwalifikacjach lub 50+.

Szkolenia pracowników wspierają przedsiębiorstwo w realizacji jego celów strategicznych. Dzięki temu firma staje się bardziej konkurencyjna na rynku i ma szansę wejść na nowe rynki. Wykwalifikowani pracownicy lepiej odnajdują się w dynamicznej rzeczywistości, poszukują nowych rozwiązań i innowacji, dzięki czemu firma może poszerzać swoją ofertę. Lepsza kadra przyciąga również absolwentów z większym potencjałem. Widząc, jak realnie mogą się rozwijać, że mają się od kogo uczyć, chętniej wiążą się z taką firmą na dłużej.

MIT 4

Zdobycie dofinansowania na szkolenie to wiele procedur i biurokracja

FAKT 4

Zdobycie dofinansowania na szkolenie to minimum procedur i pomoc Operatora

Podmiotowy System Finansowania zapewnia sprawne rozdzielanie środków na szkolenia dofinansowane z UE dla firm. Teraz ich rozdzieleniem zajmują się władze samorządów województw za pośrednictwem wybranych tzw. Operatorów. Wystarczy złożyć wniosek o dotację na szkolenie u operatora. Po weryfikacji wniosku oba podmioty podpisują między sobą umowę o dofinansowanie. Kolejnym etapem jest już wybranie szkolenia i delegacja pracowników.

Jesteś zainteresowany, skontaktuj się z wybranym operatorem, który pomoże Ci przejść całą ścieżkę. Dane kontaktowe znajdziesz na www.szkoleniaslaskie.pl

MIT 5

Szkolenia dofinansowane są dla bezrobotnych, dużych firm, urzędów, ale nie zwykłych, małych firm

FAKT 5

Szkolenia dofinansowane są dla małych firm

szkolenia-dofinansowane

Szkolenia dofinansowane z UE w województwie śląskim są przeznaczone tylko i wyłącznie dla firm. Mogą się o nie ubiegać:

  1. Mikroprzedsiębiorstwa – czyli takie, które średniorocznie zatrudniają mniej niż 10 pracowników, a ich roczny obrót netto nie przekracza 2 mln euro;
  2. Małe przedsiębiorstwa – czyli takie, które średniorocznie zatrudniają co najmniej 10, a mniej niż 50 pracowników, a ich roczny obrót netto nie przekracza 10 mln euro;
  3. Średnie przedsiębiorstwa – czyli takie, które średniorocznie zatrudnia ją co najmniej 50, a mniej niż 250 pracowników, a ich roczny obrót netto nie przekracza 50mln euro.

MIT 6

Oferta szkoleń dofinansowanych jest uboga i obejmuje tylko najbardziej standardowe tematy

FAKT 6

Oferta szkoleń dofinansowanych jest bogata. Można też zamówić szkolenie dopasowane do swoich potrzeb.

Baza Usług Rozwojowych to oferta kilkunastu tysięcy szkoleń z kilkudziesięciu tematów. W Bazie znajdują się szkolenia zawodowe, w tym pozwalające uzyskać tytuły rzemieślnicze (czeladnik, mistrz), finansowe, informatyczne, budowane (np. operatorzy maszyn budowalnych), w obszarze zdrowia i urody (np. dietetyka, kosmetologia, fryzjerstwo) zarządzania czy ekologii (monterzy urządzeń energii odnawialnych). Kadra zarządzająca, fachowiec, personel niższego szczebla – każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli przedsiębiorca nie znalazł poszukiwanego szkolenia lub potrzebuje kompleksowej usługi uwzględniającej specyfikę pracy swojej firmy, może zamówić usługę „szytą na miarę” w ramach tzw. giełdy usług.

szkolenia-z-unii-europejskiej

szkolenia-z-unii

Zaloguj się Logowanie

Komentuj