Budowa hal magazynowych – rozwiązania dla potrzeb logistycznych

hale-magazynowe-borga

Budowa hal magazynowych – rozwiązania dla potrzeb logistycznych

Współczesne przedsiębiorstwa produkcyjne działając na dużą skalę, generują także duże potrzeby w zakresie logistyki. Planując budowę hali magazynowej, warto zapoznać się z ofertą wykonawców proponujących rozwiązania oparte o hale stalowe. Dają one możliwości budowy obiektów o różnych gabarytach, pełniących różnorakie funkcje w przedsiębiorstwach. Ergonomiczne rozplanowana przestrzeń hali magazynowej daje gwarancję sprawnego i efektywnego załadunku oraz wyładunku towarów.

Dla kogo?

Zasadniczo hale magazynowe mogą być wykorzystywane w wielu gałęziach biznesu. Producenci i wytwórcy będą potrzebować hal, aby przechowywać, magazynować oraz wysyłać towary do klientów. Hurtownicy skorzystają z nich gromadząc jak największy asortyment oferowanych towarów. Firmy zajmujące się logistyką oraz spedycją zastosują je do składowania przesyłek przez krótki czas, zanim zostaną one przesłane bezpośrednio do adresatów.

W halach magazynowych opartych o konstrukcje stalowe można przechowywać nieomal wszystko: materiały do produkcji, surowce, gotowe produkty, a także niezbędne maszyny oraz urządzenia. Dzięki ochronie jaką daje dobrze skonstruowana hala magazynowa, przechowywane produkty są w pełni zabezpieczone przed działaniem skrajnych warunków atmosferycznych. Funkcjonalna hala stalowa ułatwia przepływ towarów, przez co przyczynia się w znaczącym stopniu do wydajnej i sprawnej pracy przedsiębiorstw.

Idealna hala logistyczna.

Znaczną część każdej dobrze zaplanowanej hali logistycznej stanowi sam magazyn, w którym odbywa się składowanie na czas przyjęć oraz wydań towarów. Musi być on wyposażony w linie do sortowania oraz konfekcjonowania produktów. Znaczny ruch, jaki odbywa się w hali magazynowej, wymusza większą niż w innych tego typu obiektach powierzchnię komunikacyjną.

Ważnym elementem tego typu hali są doki przeładunkowe, które pozwalają na szybkie i sprawne załadowanie oraz rozładowanie samochodów dostawczych. Do standardowego wyposażenia doku należy: brama przemysłowa, która skutecznie zamyka dok, rampa przeładunkowa, system naprowadzający koła samochodu, odbojniki, które zapobiegają zderzeniu samochodu z rampą oraz śluza, która ma za zadanie zabezpieczanie towaru przed deszczem, śniegiem i ostrym słońcem. Czasem przed halą szczególnie w branży spożywczej, stosuje się domki, które mają chronić halę przed utratą ciepła lub zimna zależnie od specyfiki towarowej hali.

hala-magazynowa

Idealny partner w inwestycji.

Poszukując wykonawcy optymalnej hali logistycznej, warto wybrać partnera, który ma na swoim koncie wiele takich realizacji. Daje to gwarancję wysokiej jakości oraz terminowości wykonywanych prac.

Szwedzka firma Borga ma czterdziestoletnie doświadczenie w produkcji hal stalowych. A grono zadowolonych klientów na całym świecie potwierdza rzetelność Borga jako doskonałego partnera przy budowie hal magazynowych. Ich autorski maksymalnie uproszczony proces budowlany pozwala na szybką oraz sprawną realizację nawet najbardziej unikalnych zleceń. Całkowita kontrola nad procesem produkcji wszystkich elementów hali oraz profesjonalne zespoły montażowe wyspecjalizowane w systemach budowlanych Borga są gwarantem nie tylko doskonałej jakości, niezmienności cen, ale także sprawności wykonania hali logistycznej. Ich rozwiązania bardzo często wyprzedają branżę i są wzorem do naśladowania dla innych. Warto oddać swoją inwestycję w tak pewne ręce.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj