Wymiana walut w internecie coraz popularniejsza

Walutomat – pierwsza w Polsce społecznościowa platforma walutowa – ma już rok. W tym okresie z serwisu skorzystało ok. 12 000 użytkowników, którzy wymienili pomiędzy sobą waluty warte ok. 200 mln złotych.

Walutomat to społecznościowy system wymiany walut pomiędzy użytkownikami Internetu, który pozwala na eliminację pośrednictwa banków i kantorów. Wymiana następuje po kursie średnim lub ustalonym przez użytkowników. Wartość miesięcznych wymian sięga 25–30 mln złotych. Większość tej kwoty to wymiany dokonywane przez klientów biznesowych, takich jak kantory, biura podróży i firmy produkcyjne i handlowe.

- Pierwszy rok upłynął na budowaniu zaufania do serwisu, dopracowywaniu procedur obsługi klienta i rozwiązań technicznych na stronie. Największym wyzwaniem było jednak wprowadzenie opłat – mówi Adrian Łaźniewski, rzecznik prasowy Walutomat.pl. – Najlepszym dowodem na to, że się udało jest to, że cały czas rośnie liczba użytkowników – dodaje.

W kolejnym roku działalności serwis zamierza skupić się na uproszczeniu korzystania z platformy głównie poprzez rozszerzenie listy banków, których przelewy obsługiwane są bez opłat i natychmiastowo.

Walutomat to pierwszy tego typu serwis w Polsce i jeden z nielicznych na świecie. Z miesiąca na miesiąc notuje wzrost transakcji dokonywanych za jego pośrednictwem. Dzienny obrót sięga nawet 2 mln zł. W chwili obecnej serwis umożliwia nie tylko wymianę po średnim kursie, ale także jego samodzielne określanie.

Wprowadzony w czerwcu 2010 r. nowy sposób wymiany upodabnia to narzędzie do giełdy walutowej, a dla użytkowników oznacza większe możliwości, szybszą wymianę i pełną kontrolę nad kursem. Korzystanie z Walutomatu wiąże się z opłatą w wysokości 0,2 proc. kwoty zrealizowanego zlecenia. Jej wprowadzenie nie obciąża nadmiernie portfeli użytkowników. Opłata prowizyjna oznacza, że koszt wymiany walut o wartości 1000 PLN wynosi 2 PLN.

Twórcą i operatorem serwisu Walutomat jest spółka Revelco Sp. z o.o.. Serwis działa na rynku od połowy listopada 2009 roku.

3 Komentarzy

  1. konrad202

    8 kwietnia 2011 at 22:27

    Już jakiś czas przesyłam pieniądze do Polski poprzez CurrencyFair. Mam taniej niż przez przelew bankowy. Nie wierzysz sprawdź ich na http://www.currencyfair.com. Pozdrawiam wszystkich.

  2. pikachou

    28 listopada 2011 at 15:52

    Ja po namowie znajomej korzystam z bezprowizyjnego kantoru on-line http://www.lowspread.pl
    Kursy są podawane online a transakcja wykonywana w czasie niemal rzeczywistym.

  3. Alka

    19 września 2018 at 11:08

    Jest to coraz bardziej popularne, bo nikt nie lubi przepłacać. Sama wymieniam online, na platformie Gieldawalut, bo kurs mają dużo lepszy niż w kantorach stacjonarnych, a bezpieczeństwo jest na poziomie banków internetowych.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj