Wybierz smartfon dla nastolatka, który nie zrujnuje Twojego budżetu

smartfon-huawei-mate-10

Wybierz smartfon dla nastolatka, który nie zrujnuje Twojego budżetu

Współcześni nastolatkowie nie wyobrażają sobie życia bez urządzeń mobilnych. Podstawowym sprzętem, jaki posiada każdy z nich, jest smartfon. Bez względu na to, czy nam się to podoba, czy też nie, każdy rodzic musi się więc liczyć z tym, że prędzej czy później jego pociecha upomni się o swój własny telefon. Zakup smartfona wcale nie musi się jednak wiązać z dużym wydatkiem, na pierwszy telefon może bowiem wybrać niedrogi smartfon, którego zakup nie obciąży zbytnio domowego budżetu.

Smartfon dla nastolatka – budżet i zastosowanie

Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy sobie ustalić, jeszcze zanim przystąpimy do poszukiwania smartfona idealnego dla naszego dziecka, jest budżet. Warto określić bowiem z góry, jaką kwotę chcemy przeznaczyć na prezent dla nastolatka, gdyż pozwoli to zawęzić nieco krąg poszukiwań. Smartfon dla nastolatka powinien być w miarę możliwości niedrogim urządzeniem, które będzie jednak na tyle funkcjonalne, że jego codzienne użytkowanie będzie przyjemnością. Dobry smartfon kupimy w cenie do 1000 zł i taka górna granica będzie jak najbardziej odpowiednia.

Kolejną rzeczą jest określenie tego, do czego smartfon będzie użytkowany przez nasze dziecko. Inne wymagania mają bowiem osoby, które telefonu używają tylko do komunikacji, Internetu oraz słuchania muzyki, a inne nastolatkowie, którzy sporo grają w gry oraz robią duże ilości zdjęć. Zobaczmy, jaką specyfikację powinny mieć smartfony do poszczególnych zastosowań.

Smartfon idealny do gier

Aby nowy telefon dobrze i płynnie obsługiwał gry powinien być dość mocnym i wydajnym urządzeniem. Tutaj musimy liczyć się więc z nieco większym wydatkiem, dobre smartfony do gier kupimy bowiem w cenie około lub nieco powyżej 1000 zł. Jeśli jednak nasze dziecko lubi spędzać swój wolny czas na graniu, warto podarować mu telefon, który spełni jego oczekiwania.

Dobry smartfon do gier powinien mieć mocny i wydajny procesor oraz co najmniej 2 GB pamięci RAM. Smartfony, które sprawdzą się do gier to m. in. SAMSUNG A520 Galaxy A5 2017 Black Sky, HUAWEI MATE 10 LITE Dual Sim Czarny oraz HONOR 8 Niebieski Dual Sim.

Smartfon multimedialny do rozrywki

Większość nastolatków wykorzystuje swój telefon do szeroko pojętej rozrywki. Służy im on do oglądania filmów w Internecie, słuchania muzyki, rozmów wideo z przyjaciółmi oraz do korzystania z Internetu. Smartfony do rozrywki to także najbardziej szeroka grupa urządzeń: wśród nich znajdziemy bowiem zarówno droższe smartfony, na których pogramy także w gry, jak i tańsze i nieco mniej wydajne urządzenia.

Dobry smartfon multimedialny kupimy już w cenie do 500 zł i będzie on dobrym wyborem, o ile nasz nastolatek nie ma zbyt dużych wymagań. Dobre smartfony multimedialne to np. XIAOMI REDMI 4A 32GB Szary oraz LENOVO K5 Szary.

Smartfon fotograficzny do robienia dobrych zdjęć

W dzisiejszych czasach smartfon z powodzeniem może zastąpić nam aparat fotograficzny. Aby robione nim zdjęcia miały wysoką jakość i nadawały się do opublikowania np. w social network, smartfon musi jednak posiadać dobrej jakości aparat fotograficzny. Jeśli jego przyszły właściciel lubi więc robić zdjęcia, warto podarować mu telefon, który będzie wyposażony w aparat o odpowiedniej matrycy.

Na szczęście, dziś nawet budżetowe telefony potrafią wykonywać bardzo ładne zdjęcia, a dobry fotograficzny smartfon w Neonet.pl bez problemu kupimy w cenie do 1000 zł. Polecane modele to np. wspomniany już XIAOMI REDMI 4A 32GB Szary, SAMSUNG J530 Galaxy J5 2017 LTE Czarny Dual Sim oraz MOTOROLA Moto G5 3/16 GB Szary Dual Sim.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj