W co warto inwestować pieniądze?

konto-oszczednosciowe

W co warto inwestować pieniądze?

Doskonale zdajesz sobie z tego sprawę, że na przyszłość trzeba oszczędzać. Nie jest to tylko zabezpieczenie w razie nagłych i nieprzewidzianych zdarzeń, ale również ekstra fundusz, który pozwoli Ci na emeryturze (czy nawet wcześniej) zrealizować marzenia, na które teraz nie masz czasu. Jak jednak inwestować swoje pieniądze, by za kilka lat odebrać je z dodatkowym zyskiem? O tym, w co warto inwestować opowiemy w najnowszym materiale.

Konto oszczędnościowe

Najlepsze rozwiązanie dla wszystkich osób, które preferują odkładanie mniejszych kwot co miesiąc, bądź po prostu cyklicznie. Wiąże się to nie tylko z możliwościami finansowymi danej osoby czy rodziny, ale również tym, że tak po prostu jest wygodniej. Stała kwota tego samego dnia miesiąca pobierana (lub przesyłana) jest z ich konta, na którym pula wciąż wzrasta. To wygodny i bezpieczny sposób, szczególnie dla tych, którzy boją się zamrażania gotówki na dłuższy czas. Konto oszczędnościowe ma bowiem tę przewagę nad lokatą, że nie blokuje dostępu do zgromadzonej i wciąż pomnażanej (lecz o niższy procent niż na lokatach) kwoty. Jeśli więc przydarzy się sytuacja, że nagle pieniądze będą potrzebne, będzie można je wybrać w każdej chwili, bez ponoszenia kosztów związanych z wypłatą zgromadzonych środków.

A może lokata?

Lokata jest sposobem oszczędzania przede wszystkim dla osób, które mają już odłożony większy kapitał i wiedzą, że konto oszczędnościowe nie przyniesie im aż takich profitów, jakich oczekują. Nie jest bowiem żadną tajemnicą, że to właśnie lokaty (https://www.getinbank.pl/finanse-osobiste/oferta/lokaty/) są lepiej oprocentowanymi produktami bankowymi i to właśnie po nie najchętniej sięgają klienci. Muszą się oni jednak liczyć z pewnym ryzykiem, a więc z tym, że jeśli będą chcieli rozwiązać lokatę przed czasem, zapewne poniosą z tego tytułu konsekwencje finansowe. Dlatego decyzja o lokacie powinna być dobrze przemyślana i w 100% pewna. Jeśli wiesz, że możesz sobie pozwolić na „zamrożenie” dużej sumy na kilka miesięcy – ten produkt będzie dobrą opcją dla Ciebie.

Alternatywne sposoby inwestowania

Odłożyłeś znacznie większe pieniądze niż te, o których mowa była na początku tego artykułu? Świetnie! Możesz więc pomyśleć o alternatywnych sposobach inwestowania pieniędzy. Niezależnie jednak czy będą to nieruchomości, papiery wartościowe, złoto czy akcje i obligacje, warto byś przed tak ważną decyzją skontaktował się z doradcą finansowym, który pomoże Ci podjąć najlepszą dla Twoich pieniędzy decyzję, której w przyszłości na pewno nie będziesz żałował.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj