Unijne staże dobrym startem do kariery

70 proc. studentów kierunków informatycznych znajduje pracę w firmie, która zapewniła im staż – poinformował dziekan Wydziału Informatyki i Komunikacji Uniwersytetu Ekonomicznego prof. Jerzy Gołuchowski na konferencji prasowej w Katowicach.

Tak podsumował efekty unijnego projektu stażowego o nazwie „Nowe media i technologie wiedzy w programach studiów ekonomicznych – synergia teorii i praktyki”. Jest on realizowany przez Uniwersytet Ekonomiczny we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Katowicach.

Celem projektu jest stworzenie nowych kierunków studiów licencjackich, magisterskich i podyplomowych, które poza wiedzą teoretyczną zagwarantują studentom szeroko rozumianą praktykę.

Kierunki kształcenia wynikają z zapotrzebowania rynku na specjalistów w takich dziedzinach, jak informatyka, zarządzanie kulturą, e-administracja i e-zdrowie. Studenci mają również możliwość odbywania płatnych staży. Ukończenie studiów gwarantuje nie tylko konieczny zasób wiedzy z dziedziny informatyki, zarządzania, ekonomii, marketingu, ale też otwartość na stosowanie nowoczesnych rozwiązań i nowych mediów w zarządzaniu.

Projekt jest realizowany w ramach programu Unii Europejskiej Kapitał Ludzki. Jest współfinansowany z pieniędzy Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z budżetu państwa. Jego wartość to ponad 6 mln zł. Rozpoczął się w kwietniu 2009 r., zakończy we wrześniu 2012 r.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj