Tam latają Polacy – czyli moda na egzotykę

egzotyczne-wakacje

Tam latają Polacy – czyli moda na egzotykę

Egzotyczne kierunki, takie jak Zanzibar, Bali czy Mauritius są coraz częstszym wyborem polskich turystów. Nawet 10 procent planujących wkrótce wakacje wyląduje w dalekich krajach. Powody? Coraz niższe ceny, obawy do wakacji w Egipcie czy Grecji, a przede wszystkim lepsze połączenia i oferta turystyczna.

Najpopularniejsze kierunki na egzotyczne wakacje

Kierunki, o których kilka lat temu myśleć mogli tylko najbogatsi, stają się coraz bardziej dostępne dla polskich turystów. Co więcej, zgodnie z informacjami Ministerstwa Spraw Zagranicznych, część tych krajów jest bezpieczniejsza niż preferowane w ostatnich latach Egipt czy Tunezja.

Dominikana, Meksyk czy Kuba zagościły już na dobre w ofertach polskich biur podróży i cieszą się zainteresowaniem, nie tylko wśród nowożeńców. Z badań CBOS-u wynika, że w 2014 roku wzrosła popularność takich krajów jak Tajlandia, Dominikana i Kuba. Każdy z tych krajów odwiedziło 1% Polaków, deklarujących min. dwudniowy wypoczynek za granicą. W 2015 roku różnorodność w wakacyjnych wyborach była znacznie większa. Na liście najczęściej odwiedzanych kierunków pojawiła się Japonia, Malezja, Indonezja, Chiny, Brazylia, Argentyna, Meksyk, Indie, Kuba, Wietnam, Laos, Kambodża, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Tanzania.

Krajobraz Karaibów

Krajobraz Karaibów

Wakacje na drugim końcu globu kuszą, zwłaszcza jeśli ich cena nie przekracza wielokrotnie europejskich destynacji. A ceny spadają, zwłaszcza w ofertach last minute i first minute. Dodatkowy plus to bezpośrednie loty z Polski do egzotycznych krajów. Z biurem podróży Itaka możemy polecieć bez międzylądowań na Kubę, Dominikanę, Zanzibar, do Meksyku i Tajlandii. Ta opcja dzięki wygodnym siedzeniom i cateringowi na pokładzie zapewnia komfort podróży.

Egzotycznie ekonomicznie

W tym roku cenowo najbardziej kuszą Zjednoczone Emiraty Arabskie, Kenia oraz Oman, wybierany coraz częściej zamiast Egiptu. Na 6-dniowy wypoczynek w czterogwiazdkowym hotelu ze śniadaniami w Zjednoczonych Emiratach Arabskich można pojechać za 2100 zł. Najbardziej atrakcyjne oferty w jednym z kenijskich kurortów zaczynają się od 3600 zł i zawierają wyżywienie all inclusive. Tygodniowe wakacje w tajemniczym Omanie z pełnym wyżywieniem w luksusowym hotelu można wykupić za 3600 zł.

W granicach 4 tysięcy możemy też pojechać na wycieczkę objazdową do Chin lub Indii. W ofercie Itaki można znaleźć wycieczkę „Chiński Ekspres” oraz „Kolory Indii”. Przy wyborze takiej opcji trzeba pamiętać o dodatkowych opłatach na bilety wstępu.

Wielki Mur Chiński

Wielki Mur Chiński

Raj na wyciągnięcie ręki

Prawdziwa egzotyka wielu turystom kojarzy się z rajskimi plażami, turkusową wodą, wysokimi palmami kokosowymi i upałami. Nie trzeba wcale lecieć na Tahiti, aby doświadczyć tego klimatu. Kwintesencją takich wakacji jest wypoczynek na Dominikanie, Kubie, w Meksyku, czy coraz bardziej popularnej Panamie.

Piramida w Chichén Itzá w Meksyku

Piramida w Chichén Itzá w Meksyku

Koszt wczasów na Karaibach z wyżywieniem all inclusive i 11-dniowym pobytem to ok. 4500-5500 zł. Są to oczywiście najbardziej atrakcyjne opcje z oferty biur podróży. W tym roku popularność zyskuje położona w Ameryce Środkowej Panama. Ten kierunek zachęci turystów stawiających na oryginalność. 11-dniowy urlop w uroczym kompleksie z aquaparkiem i wyżywieniem ultra all inclusive to koszt 5500 zł.

Podobna półka cenowa to Zanzibar i Tajlandia. W szerokiej ofercie wakacji na rajskiej tanzańskiej wyspie można znaleźć ceny od 4600-8000 zł. Fani azjatyckiej kultury za pobyt w Phuket lub Khao Lak zapłacą od 4300 zł (11 dni ze śniadaniami).

W każdej porze roku

Polacy decydują się częściej na dalekie wakacje nie tylko ze względu na cenę. Za tą opcją przemawia też możliwość pojechania na wakacje właściwie w każdej porze roku. Osoby, które nie mogą sobie pozwolić na urlop w lecie, bez problemu wybiorą coś z egzotycznej oferty. Prawdziwą furorę robi zimą rajski Mauritius i położone na Oceanie Indyjskim Malediwy. Zimowy urlop w tych miejscach to koszt ok. 7000-8000 zł za 11 dni.

Domki na Malediwach

Domki na Malediwach

Wszystkie kierunki można znaleźć w ofercie egzotyczne wakacje na www.itaka.pl.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj