Programy do faktur – najważniejsze funkcje darmowych systemów

© fotolia

© fotolia

Producenci darmowych aplikacji do wystawiania faktur wychodzą naprzeciw zmieniającym się oczekiwaniom klientów i oferują nowoczesne oraz intuicyjne systemy, które ułatwiają prowadzenie działalności. Szukasz dobrego i jednocześnie darmowego programu? Sprawdź, jakie funkcje powinien posiadać.

Przeciętny przedsiębiorca wymaga od darmowego systemu do fakturowania po prostu sprawnego generowania różnego rodzaju dokumentów – faktur VAT, proforma, korygujących, paragonów fiskalnych, czy Jednolitego Pliku Kontrolnego. Okazuje się jednak, że darmowe programy są obecnie wyposażone w wiele innych, nierzadko bardziej zaawansowanych funkcji.

Baza kontrahentów i szablony

Wystawianie faktur będzie przebiegać sprawniej i szybciej, jeśli wcześniej zdefiniujemy bazę kontrahentów oraz stworzymy przykładowe szablony dokumentów. Wiele dostępnych na rynku darmowych programów do fakturowania pozwala na błyskawiczne pobieranie danych o podmiotach z bazy Głównego Urzędu Statystycznego. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę numer NIP, a system automatycznie uzupełni resztę danych. Z kolei szablony przyspieszają wystawianie faktur dla klientów, którzy cyklicznie korzystają z usług firmy.

Baza produktów i integracja z magazynem

Właściciele sklepów internetowych zwracają uwagę nie tylko na możliwość szybkiego generowania faktur czy paragonów fiskalnych, ale także inne opcje darmowych systemów. Szczególnie ważną funkcją jest zintegrowanie programu do fakturowania z magazynem sklepu, dzięki czemu przedsiębiorca uzyskuje możliwość śledzenia na bieżąco stanów magazynowych. Dzięki takiej funkcji możliwe jest szybkie sprawdzenie dostępnych w sklepie produktów, uzupełnianie brakujących zasobów oraz umieszczenia informacji o ewentualnych brakach magazynowych. Nieodłącznym modułem programów zintegrowanych z magazynem sklepu jest także funkcja pozwalająca na prowadzenie ewidencji wszystkich towarów.

Jeżeli interesuje Cię intuicyjny i nowoczesny darmowy program do faktur, już teraz sprawdź opcje i możliwości, które zapewnia https://www.firmino.pl/darmowy-program-do-faktur/

Zaloguj się Logowanie

Komentuj