© sxc.hu
Na wniosek ministra gospodarki Rada Ministrów 7 stycznia 2014 r. wydłużyła do końca 2014 r. udział Polski w Programie ramowym na rzecz konkurencyjności i innowacji (Program CIP). Na ten cel w całym okresie funkcjonowania programu, tzn. od 2008 roku, przeznaczono ponad 64,6 mln zł. Dzięki temu nasi przedsiębiorcy skorzystają m.in. ze wsparcia działalności ICT, innowacji ekologicznych i efektywności energetycznej.
Celem programu CIP jest promowanie konkurencyjności europejskich firm, przede wszystkim małych i średnich. Wspiera on także działalność innowacyjną, a także zapewnia lepszy dostęp do środków finansowych oraz świadczy na poziomie regionalnym usługi wsparcia dla biznesu. Program ma zachęcać do szerszego i lepszego wykorzystania technologii ICT oraz wspomagać rozwój społeczeństwa informacyjnego. Promuje również wykorzystanie OZE oraz efektywność energetyczną.
Wydłużenie o rok udziału Polski w programie CIP umożliwia także dalsze finansowanie działalności polskich ośrodków sieci Enterprise Europe Network (EEN) oraz Krajowego Punktu Kontaktowego. Dzięki EEN nasi przedsiębiorcy zyskają dostęp do kompleksowych usług, które pomogą im podejmować i rozwijać działalność gospodarczą, a także zwiększać potencjał i zdolności innowacyjne oraz konkurencyjność na wspólnym rynku.
Z kolei Krajowy Punkt Kontaktowy to dla firm i instytucji finansowych cenne źródło informacji o unijnych instrumentach wsparcia, oferowanych w nowych programach, np. COSME, Horyzont 2020, Program Unii Europejskiej na rzecz przemian i innowacji społecznych, Kreatywna Europa.
Zaloguj się Logowanie