Poczta to nie tylko Gmail i Outlook. Możesz mieć własną. Sprawdź, dlaczego warto

© freeimages.com

© freeimages.com

Z poczty elektronicznej korzystamy każdego dnia – zarówno w sprawach prywatnych, jak i zawodowych. Większość z nas jednak wybiera skrzynki w domenie Gmaila czy innego dużego usługodawcy. A można przecież inaczej: bezpieczniej, bardziej prestiżowo i nowocześnie – we własnej domenie.

Czy warto robić tak jak wszyscy? A może lepiej poszukać własnego rozwiązania? Choć najpopularniejsi dostawcy usług pocztowych pozostają bezkonkurencyjni, gdy chodzi o ilość klientów, zwłaszcza w biznesie warto postawić na pocztę we własnej domenie. Oto kilka argumentów, które przekonają Cię, że to inwestycja, która szybko się zwróci.

Kosztuje mniej niż myślisz

Skrzynki na najpopularniejszych portalach zasadniczo są darmowe. Wystarczy wybrać login, hasło, zarejestrować się i gotowe. Tymczasem poczta na własnej domenie generuje koszty. Te jednak są relatywnie niewielkie i zazwyczaj połączone z wydatkami na samą domenę (czyli adres internetowy Twojej strony) oraz hosting serwerów. Wynajęty przez Ciebie na www serwer dedykowany oferuje również funkcjonalność poczty elektronicznej. Płacisz więc raz i uzyskujesz pełen pakiet usług. Jaki to koszt? Niższy niż filiżanka kawy w kawiarni – np. w Sprint Data Center hosting serwerów rozpoczyna się od 49 zł netto za rok.

Spam? Niekoniecznie

Co denerwuje Cię najbardziej na bezpłatnych skrzynkach? Oczywiście że reklamy! Nie tylko te, które wyświetlają się, gdy logujesz się online, ale i spam, który dociera do Ciebie z automatu. Owszem, część jest efektem Twoich własnych działań – jeśli adres mailowy podajesz np. podczas rejestrowania się w różnych serwisów. Maile sponsorowane od właściciela skrzynki również do Ciebie trafiają. Na własnej domenie, wykorzystując serwer dedykowany, unikasz tego problemu.

Bezpieczeństwo danych

Raz na kilka miesięcy można usłyszeć o kolejnej aferze związanej z wyciekiem danych z serwerów Gmaila czy innych usługodawców. Choć przyznać trzeba, że dbają oni o bezpieczeństwo danych swoich użytkowników, z drugiej strony – pozostają nieustannie na celowniku hakerów. Jeśli więc Twój mail jest jednocześnie skarbnicą ważnych informacji, których nie możesz utracić ani ujawnić – własny serwer hostingujący pocztę to znacznie lepsze rozwiązanie.

Prestiż, prestiż i jeszcze raz prestiż

Ostatni, ale i najważniejszy argument przeważający na rzecz poczty na własnej domenie. Prestiżowy adres poczty jest ważny w wielu sytuacjach. Przede wszystkim zaś, kiedy prowadzisz swój biznes. Zastanów się, jak będziesz odbierany, jeśli wiadomość z ofertą handlową wyślesz z adresu typu firemka505@gmail…. i tak dalej. Znacznie lepiej będzie wyglądał ten z imieniem i nazwiskiem oraz nazwą Twojej firmy po @. Adres we własnej domenie:

  • pokazuje, że przykładasz dużą wagę do kontaktów internetowych i traktujesz je profesjonalnie,
  • świadczy o Twojej wysokiej świadomości w zakresie nowoczesnych technologii oraz tym, że starannie dobierasz rozwiązania,
  • podnosi rangę Twojej firmy lub domeny – wskazując na dużą skalę działalności.

Czy zatem inwestycja we własną pocztę jest opłacalna? Zdecydowanie tak. Pozostaje tylko wybór odpowiedniego dostawcy usług hostingowych.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj