Płatności bezgotówkowe to nie tylko terminale płatnicze

platnosci-bezgotowkowe

Płatności bezgotówkowe to nie tylko terminale płatnicze

Transakcje bezgotówkowe to coraz częstszy sposób płatności. Dlaczego warto zaoferować klientom terminal płatniczy? Jakie są zalety innych bezgotówkowych form płatności?

Codziennie na świecie rozliczane są miliony transakcji bezgotówkowych. Trudno wyobrazić dziś sobie świat biznesu bez tak wygodnej metody płatności.

Terminale płatnicze

Wielu przedsiębiorców decyduje się na instalację terminala płatniczego, ponieważ daje to liczne korzyści. „Klientów bezgotówkowych” wciąż przybywa i okazuje się, że coraz więcej osób ceni sobie szybkość, komfort, wygodę i bezpieczeństwo, jakie dają tego rodzaju transakcje. Klienci płacący bezgotówkowo wydają większe kwoty, częściej korzystają z oferty danego przedsiębiorcy i chętniej polecają go znajomym. Firma, w której istnieje możliwość zapłacenia bezgotówkowo, postrzegana jest jako nowoczesna i przyjazna klientom.

Płatności bezgotówkowe pozwalają skrócić kolejki i usprawnić obsługę. Zamiast odliczania konkretnej kwoty, przeliczania jej ponownie przez kasjera i czekania na wydanie reszty, wystarczy w kilka sekund zbliżyć kartę do terminala płatniczego. W niektórych przypadkach płatność zajmuje kilkanaście lub kilkadziesiąt sekund gdy wymagane jest wpisanie kodu PIN czy umieszczenie karty w terminalu.

Terminal płatniczy zwiększa również bezpieczeństwo. Dzięki płatnościom bezgotówkowym nie ma konieczności trzymania gotówki w kasie, przewożenia jej do banku ani narażenia się na przyjęcie fałszywych banknotów.

Płatności mobilne BLIK

Dzięki płatnościom mobilnym BLIK można dokonywać płatności w sklepach, wypłacać gotówkę telefonem, korzystać z płatności internetowych. W przyszłości będzie także możliwość wzajemnego rozliczania między posiadaczami telefonów komórkowych. Płacąc systemem BLIK należy posłużyć się jednorazowym kodem, generowanym na rzecz użytkownika przez system PSP na żądanie banku. Dzięki płatnościom BLIKiem transakcje stają się szybkie, wygodne i bezpieczne.

Płatności internetowe

Inną wygodną metodą rozliczenia bezgotówkowego są płatności internetowe. Znajdują one zastosowanie przede wszystkim w sklepach internetowych. Dzięki nim można dokonać płatności np. kartami płatniczymi (m.in. Visa, MasterCard, Maestro, American Express), za pomocą portfeli wirtualnych (PayPal i MasterPass), a także dzięki przelewom elektronicznym z kilkunastu polskich banków (m.in. PKO BP, Pekao S.A. Inteligo).

Obsługę i rozliczenia transakcji bezgotówkowych oferuje m.in. eService. To lider na rynku akceptacji kart płatniczych i rozliczania transakcji elektronicznych w Polsce, który procesuje blisko 2 miliardy transakcji bezgotówkowych rocznie i oferuje duży wybór rozwiązań dopasowanych do poszczególnych działalności. Więcej o płatnościach bezgotówkowych dowiesz się na https://www.eservice.pl/strona-startowa/.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj