Panasonic szuka młodych talentów

Młodzi, niezależni twórcy reportażu dzięki udziale w Panasonic Young Inventions mają szansę zaprezentować swoje prace szerszej publiczności podczas Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Reportażu Camera Obscura.

Firma Panasonic i Fundacja Art-House – organizator festiwalu Camera Obscura ogłosiły rozpoczęcie konkursu Panasonic Young Inventions. Projekt dedykowany młodym twórcom, którzy nie zajmują się sztuką reportażu zawodowo odbędzie się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Reportażu Camera Obscura.

Konkurs przeznaczony jest przede wszystkim do twórców działających w obiegu niezależnym, czyli osób nie zajmujących się zawodowo pracą dziennikarską czy filmową. Jest to dla nich nie tylko szansa zaprezentowania swoich prac szerszej widowni i promocję, ale także możliwość spotkania z wieloma profesjonalistami
z dziedziny reportażu z całego świata. W konkursie Panasonic Young Inventions nagrodzone zostaną osoby, które mają talent do wyszukiwania interesujących tematów i potrafią przedstawić historię w sposób niebanalny, używając przy tym nowoczesnych technologii. Organizatorzy zapewnią profesjonalne jury, które przyna nagrody w trzech kategoriach:

Kategoria I – reportaż, dokument filmowy, fotokast

Nagroda główna: cyfrowy aparat foto z funkcjami filmowania w standardzie HD, PANASONIC LUMIX DMC-G2 ufundowany przez firmę Panasonic.

Kategoria II – reportaż radiowy, artystyczna forma radiowa

Nagroda główna: rejestrator (magnetofon) cyfrowy Nagra z mikrofonem stereofonicznym, ufundowany przez Polskie Radio Pomorza i Kujaw.

Kategoria III – animacja

Nagroda główna: sprzęt komputerowy ufundowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Bydgoszczy.

Ponadto Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy ufundowała Nagrodę Specjalną w postaci bezpłatnych rocznych studiów podyplomowych prowadzonych przez WSG w Bydgoszczy z zakresu Sztuki i Kultury.

Przyjmowane będą reportaże i materiały zarejestrowane dowolną techniką, przesłane w formacie: DVD lub CD, na adres organizatora. Nie ma ograniczeń wiekowych. Czas trwania zgłaszanego utworu – do 10 minut. Jeden autor ma prawo zgłosić maksimum 5 utworów.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 października 2010 roku.

Ogłoszenie zwycięzców i przyznanie nagród oraz wyróżnień odbędzie się podczas Gali Zakończenia 7. Festiwalu Camera Obscura (23.10.2010r., Teatr Polski w Bydgoszczy, Al. Mickiewicza 2). Więcej o konkursie i Festiwalu na stronie: www.cameraobscura.pl

Zaloguj się Logowanie

Komentuj