Ogrzewanie w zgodzie ze środowiskiem, czyli ekologiczne kotły C.O. z podajnikiem.

ekologiczne-kotly-co-z-podajnikiem-metalteres

Ogrzewanie w zgodzie ze środowiskiem, czyli ekologiczne kotły C.O. z podajnikiem.

Z pewnością często słyszycie, że bycie ekologicznym jest obecnie w modzie, a za produkty z napisem „bio” jesteśmy w stanie zapłacić dużo więcej niż za te, które kupowaliśmy wcześniej. Styl Zero Waste to już nie tylko pojedyncze działania, a cała filozofia życia. A w jaki sposób ekologicznie ogrzewać nasze domy? Czy jest to w ogóle możliwe?

Producenci nowoczesnych pieców centralnego ogrzewania już kilka lat temu znaleźli alternatywę do kopcących oraz produkujących emisję CO₂ opałów. Ekologiczna wersja kotła spala biomasę w postaci pelletu, produkowanego z całkowicie naturalnych składników takich jak: odpady drzewne, słoma rzepakowa czy łuski słonecznika. Powstałe w wyniku obróbki drzewnej składniki prawie w całości ulegają spaleniu nie powodując zbyt wielu odpadów. Zalet pelletu jest więcej: przyjemny zapach drewna, porządek wokół paleniska czy brak noszenia ciężkich, brudzących kotłownie worków z węglem.

Ekologiczne kotły C.O. z podajnikiem takie jak te proponowane przez firmę Metalteres – www.metalteres.com.pl – są w całości zmechanizowane, co sprawia, że nad temperaturą w naszym domu czuwamy za pomocą smartfona, będąc nawet na drugiej półkuli Ziemi. Inteligentne rozwiązania pozytywnie wpływają nie tylko na nasze oszczędności, ale także na ekologię. Palniki zastosowane w kotłach nie wymagają czyszczenia, a wbudowane czyszczarki obniżają emisję pyłów i gazów do atmosfery. Innowacyjne rozwiązania pozwalają w całości panować nad temperaturą w naszym domu, nie marnotrawiąc ciepła oraz opału. Możliwość ustawienia temperatury dla trzech osobnych pomieszczeń to komfort dla domowników, a także spora oszczędność na domowych rachunkach.

Kotły pelletowe to rozwiązanie idealne dla osób, dla których kluczową kwestią wyboru ogrzewania jest ekologia i ekonomia. Te podobnie brzmiące słowa często idą w parze, a producenci pieców coraz częściej sięgają po rozwiązania sprzyjające środowisku. Bycie eko najlepiej zacząć od własnego domu, wymieniając stare piece lub instalując nowoczesne, nieszkodliwe dla środowiska kotły w nowych domach.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj