Konkurs NBP na projekty badawcze

O wsparcie badań przez Narodowy Bank Polski mogą starać się doktoranci, pracownicy naukowo-dydaktyczni i instytutów naukowo-badawczych, studenci, a także pracownicy NBP. Badania te powinny być powiązane z tematyką poruszaną w „Ramowym Programie Badań Ekonomicznych”. Zgłoszenia można wysyłać do 30 września.

„Wiedza ekonomistów o uwarunkowaniach transmisji monetarnej jest coraz większa, lecz wciąż niepełna. Także zmieniające się wciąż uwarunkowania gospodarcze w kraju i za granicą sprawiają, że w szybko przybywa tematów badawczych ważnych dla prawidłowego prowadzenia polityki monetarnej” – czytamy na stronie internetowej Narodowego Banku Polskiego. Konkurs ma zintensyfikować prace badawcze w obszarach ważnych z punktu widzenia NBP.

Ramowy Program Badań Ekonomicznych (dostępny na stronie NBP) wyznacza kierunki prac dla zespołów badawczych pracujących w Instytucie Ekonomicznym NBP.

Termin realizacji projektów zgłaszanych na konkurs nie powinien być dłuższy niż do końca października 2011 r.

To już druga edycja konkursu organizowanego przez Narodowy Bank Polski. Pierwszą edycję konkursu ogłoszono na początku stycznia tego roku. Spośród 44 zgłoszonych projektów do realizacji wybrano 15, w większości zgłoszonych przez osoby spoza NBP. Efektem tych prac będą publikacje naukowe m.in. w periodykach naukowych NBP.

Więcej informacji o konkursie na stronie www.nbp.pl/badania

Zaloguj się Logowanie

Komentuj