Karnisze nowoczesne jako element aranżacji okiennej

Karnix

Karnix

Aranżacje okienne kojarzą Ci się z ciężkimi zasłonami i niezliczoną ilością drapowań. Za żadne skarby nie możesz sobie wyobrazić, jak tak upięta zasłona może pasować do nowoczesnych wnętrz? Obecnie również przy tworzeniu aranżacji okiennych bardzo wyraźnie widać inspiracje minimalizmem, który wkroczył już jakiś czas „na salony”

Czym kierować się wybierając elementy dekoracji okiennej? Jaki karnisz będzie pasował do nowoczesnych wnętrz?

Jaki karnisz wybrać do pomieszczenia urządzonego w nowoczesnym stylu?

Zanim zaczniesz przeglądać poszczególne modele karniszy, zastanów się, jaki będzie Ci najbardziej potrzebny. Sprawdź, jaką szerokość ma okno, a także zastanów się nad tym, czy będziesz zawieszać jedynie firankę, czy również zasłonki. Kolejnym krokiem będzie ustalenie stylistyki, do jakiej nawiązuje wystrój poszczególnych pomieszczeń, a także kolorystyki, która w nich dominuje. Jeżeli będziesz już mieć wszystkie te informacje, możesz zabrać się za wybór odpowiedniego karnisza. Do nowoczesnych aranżacji, nawet tych, które po części inspirowane są klasyczną stylistyką, pasować będą między innymi karnisze z serii Neo.

Są one utrzymane w minimalistycznej stylistyce. Dostępne są też w różnych kolorach oraz mają różnorodne zakończenia. Dzięki temu idealnie dobierzesz je do poszczególnych wnętrz w domu czy mieszkaniu. Na jakie modele warto zwrócić szczególną uwagę? Jeżeli interesują Cię uniwersalne rozwiązania, które będą pasować do wielu aranżacji, możesz zdecydować się na modele Alpi. Są one wykonane z metalu w różnych kolorach. Ciekawie prezentuje się szczególnie model w kolorze antracytowym. Idealnie będzie on pasował do minimalistycznych aranżacji. Jeżeli natomiast w Twoim domu lub mieszkaniu nowoczesność współgra z klasycznymi elementami postaw na serię Alpi Inox. Karnisze nowoczesne pozwolą na stworzenie ciekawej aranżacji wnętrza.

Jakie firany i zasłony najlepiej pasują do nowoczesnych aranżacji wnętrz?

Wybierając tekstylia do wnętrz, w których dominują nowoczesne elementy, należy zadać sobie podobne pytania, jak przy doborze karniszy. Tutaj duży nacisk będzie kładło się przede wszystkim na kolorystykę tekstyliów oraz ich fakturę lub wzory, jakimi zostały ozdobione. Pamiętaj, że nowoczesne stylizacje wnętrz to przede wszystkim minimalizm formy. Dlatego najbezpieczniej zdecydować się na jednolite, gładkie tkaniny, które będą wykonane z naturalnych materiałów. Ciekawie w nowoczesnych wnętrzach będą prezentowały się przede wszystkim zasłony z lnu czy bawełny. Mogą one być w naturalnych kolorach. Wówczas będą pasowały do aranżacji skandynawskich. Możesz też zdecydować się na materiały barwione. Jeżeli natomiast chodzi o firanki, wybierz te, które nie mają żadnych zdobień. Będą pasowały niemalże do każdej aranżacji. Pamiętaj, że jeżeli zdecydujesz się na luźniejszy splot w firance, do domu będzie wpadać więcej światła, które rozjaśni pomieszczenie. Gęstszy splot natomiast nieco przyciemni wnętrze poszczególnych wnętrz.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj