Jak zaistnieć w Google?

promocja w internecie

© fotolia

Nie da się zaprzeczyć temu, że w ciągle ewoluującym kapitalizmie, przeglądarki internetowe zaczynają pokrywać coraz większą część marketingu w niemal każdej branży. Tak samo nie można się dziwić, że duże firmy, takie jak Google, zaczęły wykorzystywać swoją pozycję, oferując konkretnym sklepom internetowym wysokie miejsca w formie odpłatnej reklamy.

Całe szczęście, płacenie korporacyjnym gigantom nie jest koniecznością – ludzie i tak mają w zwyczaju celowo ignorować prezentowane im reklamy, swoją uwagę kierując na te wyniki, które faktycznie powinny wyświetlić się jako pierwsze. Aby Twój sklep internetowy nie zostawał na dalszych stronach w wyszukiwarce, musisz dostosować go do algorytmów, które funkcjonują w tle.

Jakie strony wyświetlają się jako pierwsze?

Google bazuje przede wszystkim na informacjach zawartych na samym portalu. W przypadku sklepów internetowych kwestią szczególnie istotną jest, aby zamieścić na nich obszerne i klarowne opisy kategorii, które zawierają w sobie wszystkie słowa kluczowe. Okazuje się też, że Google czasem dodatkowo manipuluje wyświetlanymi rezultatami, w celu ograniczenia widoczności niektórych, niepożądanych treści – dlatego marketing opierający się na kontrowersji mija się w tym przypadku z celem. Oprócz samego tekstu, dużą rolę odgrywają zamieszczone na stronie grafiki, dlatego każdy sklep internetowy powinien być otoczony adekwatnymi obrazkami, które bezpośrednio nawiązują do danej branży. Nie można zapomnieć także o zamieszczaniu odnośników na zewnętrznych portalach i mediach, w celu skierowania potencjalnych klientów na główny adres.

Co zrobić, aby nasz sklep internetowy wyświetlał się wyżej?

Istotne jest, aby swoją stronę już od podstaw projektować we właściwy sposób. W tym celu dobrze jest skorzystać z usług profesjonalistów. Robiąc wszystko na własną rękę można zaoszczędzić nieco pieniędzy, jednak nie uniknie się licznych błędów, które ostatecznie mogą kosztować o wiele więcej. Nikt nie zoptymalizuje Twojego portalu lepiej, niż IdoSell Shop, który posiada bardzo duże doświadczenie w tworzeniu sklepów internetowych na platformach w systemie SaaS. Po zaznajomieniu się ze szczegółami ich oferty na https://www.idosell.com/pl/shop/, szybko można dojść do wniosku, że odpowiadają za nią wykwalifikowani profesjonaliści, którzy doskonale wiedzą jak przystosować stronę internetową do wyszukiwarki. Usługi ich bez wątpienia warte są swojej ceny, gdyż pozwalają nawet małym przedsiębiorcom na postawienie strony mogącej konkurować z rynkowymi gigantami.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj