Jak wybrać antywirus dla firmy?

© fotolia

© fotolia

Ochrona zasobów firmy i informacji poufnych to wyzwanie dla działów IT. Jej podstawą powinien być dobry program antywirusowy, który zabezpieczy sieć wewnętrzną przed infekcją i w porę wykryje potencjalne zagrożenia. Jaki program antywirusowy sprawdzi się w przedsiębiorstwie?

Antywirus z wieloma funkcjami

Przede wszystkim taki, który będzie skutecznie chronił dane firmy. Musi więc mieć:

  • czuły skaner antywirusowy (ale nie zbyt czuły, by nie generował fałszywych alarmów)
  • wbudowanego firewalla (chroniącego przed dostępem osób trzecich)
  • monitoring poczty e-mail i stron internetowych (zabezpieczający przed pobraniem szkodliwego kodu z sieci lub załącznika)

To najczęstsze drogi, którymi dochodzi do zainfekowania komputerów i absolutne minimum wymagań dla programów antywirusowych.

Dla dużych firm istotna będzie również możliwość zdalnego zarządzania ochroną antywirusową wszystkich komputerów, z wykorzystaniem jednego panelu administracyjnego.

Oprócz tego, bardzo ważna jest ochrona serwerów plików i poczty.

Lekki antywirus dla firm

Nie tylko użytkownicy domowi, ale zwłaszcza przedsiębiorcy chcą, by ich komputery były sprawne i szybkie. Wybierając płatny antywirus dla firm warto zwrócić uwagę na to, jakim będzie on obciążeniem dla komputera. Lekki program antywirusowy jest uniwersalny – zadziała i na wiekowych pecetach z małą ilością pamięci, i na nowiutkim laptopie lub smartfonie. Pełna ochrona – gwarantowana w każdej sytuacji!

Antywirus – ceny / licencje

Duże firmy muszą się liczyć z kosztami programów antywirusowych. Cena jednej licencji zazwyczaj nie jest korzystna, lepiej kupować je w pakiecie lub w wersji na wiele stanowisk.

Warto również rozważyć zakup na dłuższy okres czasu – wtedy ceny są niższe.

Co ważne, wybrany dobry antywirus musi być kompatybilny z każdym firmowym komputerem (starszym i nowocześniejszym) i na każdym pracować bez zarzutu. Lepiej nie kierować się tylko aktualną promocją na antywirusy, ale sprawdzić również ich funkcjonalność w każdym z posiadanych systemów operacyjnych.

Dobry antywirus dla firmy to inwestycja, która zwraca się bardzo szybko. Nie warto stosować niesprawdzonych rozwiązań, gdy w grę wchodzi bezpieczeństwo danych i dobry wizerunek na rynku.

—-

News powstał w oparciu o tekst zamieszczony na stronie TrybAwaryjny.pl:

http://trybawaryjny.pl/antywirus-dla-firmy/

Zaloguj się Logowanie

Komentuj