Hala od zaraz

© fotolia

© fotolia

Organizujesz wystawę lub targi? Masz problem ze znalezieniem miejsce, które będzie ci odpowiadało, jeśli chodzi o wygląd, powierzchnię i terminy wynajmu? Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji może się okazać hala namiotowa.

Jak wynika z danych Polskiej Izby Przemysłu Targowego, w roku 2015 odbyło się w Polsce ponad 200 imprez targowych i wystawienniczych. Powierzchnia wynajęta przez wystawców wyniosła prawie 800 tysięcy metrów kwadratowych czyli 80 hektarów. Na imprezach targowych swoją ofertę prezentowało prawie 30 tysięcy firm z różnych branż, a odwiedziło je niemal 1,5 miliona gości – prawie tylu, ilu mieszkańców ma Warszawa.

W oka mgnieniu

Miejsce na postawienie hali namiotowej często łatwiej znaleźć niż pomieszczenie do zorganizowania wystawy czy targów. Wystarczy kawałek prostego terenu i w okamgnieniu rośnie na nim hala namiotowa. Hala, która po zakończeniu imprezy również szybko znika, aby pojawić się za jakiś czas w kolejnej lokalizacji. Współczesne systemy do montażu są na tyle proste, że rozłożenie hali zależnie od wielkości trwa od kilku do kilkunastu godzin. Mniejsze konstrukcje można rozstawić samodzielnie. Do większych lepiej zamówić montaż, aby mieć pewność, że hala jest stabilna i bezpieczna.

Wygodne i bezpieczne

Nowoczesne hale namiotowe są równie funkcjonalne, jak stałe budynki. Materiały na ich pokrycie oraz te używane do montażu muszą posiadać odpowiednie certyfikaty. Halę namiotową można postawić na niemal każdym podłożu, ale im dłużej namiot ma być wykorzystywany w jednym miejscu, tym powinno ono być stabilniejsze. – Wnętrze hali można zaaranżować dowolnie i dostosować do własnych potrzeb – mówi Rafał Fuhrmann z firmy TENT która dostarcza hale namiotowe. – Wystarczy wraz z halą zamówić drzwi, ścianki działowe, oświetlenie, wykładziny, a nawet bramki, przez które będą na targi czy wystawę wchodzić goście.

Jaką halę wybrać?

To, jaką halę namiotową wybierzemy, powinno być uzależnione przede wszystkim od tego, do czego będzie ona wykorzystywana. Ważne są zarówno wielkość, wysokość, jak i rodzaj podłoża, na którym taki namiot stanie. Nowoczesne hale mają konstrukcję modułową, można je więc dowolnie łączyć. Firmy wynajmujące hale namiotowe mają w swojej ofercie oprócz hal wystawienniczych także namioty bankietowe, namioty magazynowe oraz hale namiotowe gastronomiczne, które mogą okazać się przydatne podczas targów.

Hala namiotowa doskonale sprawdza się w przypadku organizacji imprez typu targi czy wystawy. Firmy zajmujące się ich wynajmem zapewniają transport, montaż oraz serwis.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj