Coraz bardziej mobilnie na Wydziale Elektroniki

Wydział Elektroniki Politechniki Wrocławskiej zaczyna współpracę z Tieto Poland. Poza organizacją praktyk studenckich, czy patronatami nad konkursami programistycznymi, firma udostępni również uczelni sprzęt i oprogramowanie do testów i badań naukowych w dziedzinie telekomunikacji.

Wydział Elektroniki wzbogaci się też dzięki Tieto o nowe laboratorium, w którym studenci i kadra naukowa będą mogli m.in. oprogramowywać najnowsze smartfony i tworzyć serwisy mobilne. W semestrze letnim 2011 r. na Politechnice uruchomione zostaną także zajęcia z zakresu programowania urządzeń mobilnych, które prowadzić będą specjaliści z Tieto.

Prof. Jan Zarzycki, dziekan Wydziału Elektroniki, który podpisał list intencyjny, jest przekonany, że dzięki tej współpracy studenci będą mieli lepszy kontakt z tym, co dzieje się w świecie technologii mobilnych, będą tez lepiej przygotowani do wyzwań, jakie postawią przed nimi pracodawcy. – Dla nas taka współpraca to okazja do nawiązania kontaktów i współpracy z najzdolniejszymi osobami – deklaruje dyrektor na Europę Wschodnią w segmencie urządzeń mobilnych w Tieto Poland Lucyna Chwastowska.

Współpraca pomiędzy Tieto Poland oraz Wydziałem Elektroniki Politechniki Wrocławskiej koncentrować się również będzie na zgłaszaniu studentom i pracownikom Wydziału propozycji tematów prac dyplomowych. Tieto Poland uruchamia konkurs z nagrodami na najlepszą pracą dyplomową technologii i serwisów mobilnych.

Już za kilka dni rusza wspólne przedsięwzięcie – konkurs o nazwie „Tieto – Passion for Future”. Jest on skierowany do studentów kierunków informatycznych, głównie II poziomu studiów bolońskich (III, IV, V rok). Gala inauguracyjna będzie mieć formę konferencji transmitowanej on-line. Finał konkursu odbędzie się 14 grudnia 2010. Politechnika Wrocławska otrzymała propozycję objęcia konkursu honorowym patronatem. Nasza uczelnia będzie też pełnić rolę gospodarza gali inauguracyjnej.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj