Certyfikat SSL – standard czy przezorność?

zabezpieczenie ssl

Certyfikat SSL – standard czy przezorność?

Widok charakterystycznej zielonej kłódki na danej stronie internetowej jest równoznaczny z tym, że właściciel tego serwisu chroni zarówno swoją witrynę www, jak i w głównej mierze jej użytkowników, którzy odwiedzając jego wirtualną wizytówkę, zostawiają na niej swoje personalia. Poufne wiadomości bardzo łatwo mogą stać się smacznym kąskiem dla hackerów, dlatego w myśl popularnego powiedzenia przezorny zawsze ubezpieczony, dobrze jest postawić na specjalne zabezpieczenie. Mowa o certyfikatach SSL, które na dziś dzień gwarantują sto procent niezawodności działania.

Warto pamiętać

W większości przypadków, certyfikat SSL wymaga uiszczenia odpowiedniej kwoty pieniężnej, więc jakby nie było jest to dodatkowy wydatek na jaki trzeba się zdecydować po to, aby mieć pewność, że w razie czego nasza strona nie zostanie niespodziewanie zaatakowana i nie ucierpi na skutek szkodliwych zabiegów, zwłaszcza phishingowych, bowiem to właśnie tego typu nieuczciwe praktyki z zakresu szeroko rozumianych cyberprzestępstw są obecnie najpopularniejsze i najczęściej zdarzające się w sieci. Wielu posiadaczy wirtualnych wizytówek podchodzi jednak do kwestii kolejnych wydatków sceptycznie, będąc zdania, że przecież małe jest prawdopodobieństwo, że to akurat oni będą mieć pecha do tego stopnia, iż ich serwis padnie łupem hackerów, a jednak…Takie sytuacje pojawiają się wielokrotnie i niekoniecznie w grę wchodzą mocno rozbudowane platformy. W trosce przede wszystkim o swoich odbiorców, warto zainwestować w certyfikat SSL, który zapewni właściwą ochronę.

Jaka gwarancja?

Z danych statystycznych wynika jednoznacznie, że szyfrowanie procesu przesyłania danych w sieci z zastosowaniem protokołu SSL jest maksymalnie bezpieczne. Do tej pory nie zanotowano jeszcze żadnego przypadku włamania się na stronę, która byłaby opatrzona certyfikatem. Jak zatem widać, nie ma sensu upierać się i obstawać przy znikomej oszczędności. Za omawianą formę zabezpieczenia witryny www, jej właściciel czasami musi zapłacić naprawdę symboliczną kwotę nieprzekraczającą nawet parudziesięciu złotych. Wystarczy dobrze poszukać wśród ofert atrakcyjnych i rekomendowanych firm typu znana marka Hekko, która nie tylko na stałe prezentuje bardzo przystępny cennik certyfikatów SSL oraz ich duży wybór, ale nierzadko przewiduje również ciekawe akcje promocyjne.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj