Zwiększenie wydajności i skrócenie czasu wykonywania zadań?

automatyzacja-procesow-biznesowych

Zwiększenie wydajności i skrócenie czasu wykonywania zadań?

Automatyzacja procesów biznesowych – zapomnij o monotonii i powtarzalności Roboty przyspieszające pracę kojarzą się pewnie przede wszystkim z branżą przemysłu wytwórczego. Optymalizacja produkcji jest niezwykle prężnie rozwijającą się dziedziną, jednak odpowiednio zaprojektowane algorytmy mogą pomóc usprawnić działanie właściwie każdego przedsiębiorstwa. Automatyzacja procesów biznesowych to doskonały sposób na odciążenie pracowników m.in. sektora finansowego, marketingu czy też księgowości, zdejmując z ich barków monotonne, powtarzalne czynności. W jaki sposób tego dokonać? Warto zacząć od krótkiej definicji.

Czym jest automatyzacja procesów biznesowych?

Jest to optymalizacja działań przedsiębiorstwa, poprzez zastosowanie m.in. robotów software’owych. Automatyzacja procesów biznesowych ma na celu zmniejszenie liczby godzin roboczych poświęconych na manualne realizowanie zadań, możliwych do przejęcia przez maszyny. Szczegółowa analiza systemu pracy w danej organizacji w ogromnej większości przypadków wykazuje, że wiele działań wykonywanych za pomocą klawiatury i myszki można zautomatyzować. Wystarczy odpowiednia definicja, by stworzyć algorytm, który znacząco poprawi wydajność przedsiębiorstwa.

Optymalizacja procesów biznesowych – liczy się nie definicja, a przykłady

Wykorzystywane przez nas roboty AUTOMADE bazują na systemach RPA oraz RDA. Oba oprogramowania gwarantują wykonanie powierzonych im działań z dużo większą szybkością oraz precyzją, niż w przypadku realizowania ich przez człowieka. Nasze oprogramowanie może przejąć czynności:

  • powtarzalne,
  • czasochłonne,
  • objęte standardowymi procedurami,
  • których nagromadzenie występuje okresowo,
  • oparte na danych wrażliwych,
  • w których często pojawiają się błędy ludzkie.

Jakie zadania można powierzyć robotom? Mogą one odciążyć pracowników przykładowo poprzez:

    • automatyczne uzupełnianie dokumentów kadrowych np. zaświadczeń o zatrudnieniu,
    • zakładanie kartoteki nowych pracowników,
    • tworzenie umów kadrowych,
    • przygotowywanie raportów na podstawie danych zawartych w arkuszach kalkulacyjnych.

Sposoby optymalizacji procesów biznesowych

Instalowane na serwerach oprogramowanie typu RPA (Robotic Process Automation) pozwala na automatyzację procesów biznesowych. Optymalizacja działania przedsiębiorstwa opiera się na tzw. makrach. Roboty pracujące w tym systemie “przeklikują” programy komputerowe, naśladując ruchy człowieka, bez jego nadzoru. Do automatyzacji większych obszarów pracy firmy stosowane są natomiast RDA (Robotic Desktop Automation). Służą one do optymalizacji czynności dokonywanych na pojedynczym komputerze. Tego typu oprogramowanie imituje działania użytkownika. Poprzez odpowiednio zaprogramowaną definicję algorytmu, robotom AUTOMADE można powierzyć m.in. wykonywanie obliczeń oraz realizowanie zadań zgodnych z zaprogramowanym makrem. Tego typu oprogramowanie jest nadzorowane przez pracowników przedsiębiorstwa.

Opisane w tekście przykłady procesów biznesowych, które można poddać automatyzacji to tylko niektóre z działań, jakie można powierzyć robotom. Aby poznać pełne możliwości stosowanych przez nas systemów, odwiedź stronę automade.com

Zaloguj się Logowanie

Komentuj