Z Berlina nad Adriatyk- to się opłaca

Z Berlina nad Adriatyk- to się opłaca

Szukając destynacji urlopowej, często już na starcie pomija się możliwości wylotu spoza kraju, błędnie uważając, iż znacząco zwiększy to koszty podróży. Okazuje się, iż łączony lot na wybrzeże Morza Adriatyckiego może być nie tylko doskonałym rozwiązaniem w poszukiwaniu lokalizacji wakacyjnego wypoczynku (również aktywnego!), ale także łagodnym rozwiązaniem dla portfela.

Błękitne wody Adriatyku

Morze Adriatyckie to wspaniały i malowniczy akwen, będący północnym odgałęzieniem Morza Śródziemnego. Swoimi wodami oddziela Półwysep Apeniński od Półwyspu Bałkańskiego. Charakteryzuje się stosunkowo niską roczną amplitudą temperatur. Jest także niezwykle ważnym celem turystów każdego lata, chociażby z uwagi na wyjątkowe bogactwo atrakcji na obu wybrzeżach.

Od wschodu dużą popularnością cieszą się piaszczyste włoskie plaże, każdego roku zapełniające się liczną grupą podróżnych. Na pierwszy plan wysuwają się także miasta takie jak majestatyczna Wenecja, Bari czy zjawiskowy Triest. Po przeciwnej stronie morza znajdują się Albania, Czarnogóra, Bośnia i Hercegowina oraz niezwykle popularna wśród polskich turystów Chorwacja. Szczególnie latem odwiedzamy ją nadzwyczaj często. Wybrzeże jednego z najmłodszych członków Unii Europejskiej słynie z około 1200 wysp położonych głównie wzdłuż linii brzegowej. Co ciekawe, zaledwie około 70 jest zamieszkanych.

Adriatyk, czyli doskonały kierunek nie tylko latem

Zarówno nad wschodnie, jak i zachodnie wybrzeże Adriatyku, bez większych problemów można dotrzeć z Berlina. Linie lotnicze oferują dogodne połączenia ze stolicy Niemiec, szczególnie do Dubrovnika, Bari i Wenecji. Wybrzeże jest atrakcyjną destynacją nie tylko w sezonie urlopowym. Oczywiście, panujące wtedy warunki atmosferyczne zdecydowanie sprzyjają wypoczynkowi na plaży i kąpielom w ciepłych wodach Adriatyku. Należy jednak pamiętać o licznych atrakcjach zgromadzonych w miastach czy wyjątkowej, zabytkowej zabudowie. Warte uwagi jest chociażby albańskie miasto Durres, którego początki sięgają czasów antycznych. Zwiedzanie poza sezonem okazuje się atrakcyjne również z uwagi na bardzo łagodne zimy w tym regionie.

Turyści wyruszający z Polski mogą z łatwością znaleźć korzystne połączenia do Berlina dzięki wyszukiwarkom połączeń lotniczych. Oferują one możliwość zaznaczenia różnorodnych filtrów, co ułatwia wybór najbardziej odpowiadającej opcji.

Wakacje w przystępnej cenie

Wybrzeże Morza Adriatyckiego daje wiele możliwości urlopowych w nadzwyczaj dogodnej i konkurencyjnej cenie. Szczególnie na tym tle wyróżnia się wschodnie i północne wybrzeże. Państwa takie jak Słowenia, Bośnia i Hercegowina, Albania czy Chorwacja posiadają doskonałą bazę noclegową z wieloma atrakcjami, spośród których wiele oferuje możliwość rezerwacji w cenach porównywalnych do krajowych – a nawet znacznie niższych. Okazuje się zatem, iż niemal paradoksalnie można udać się na wyjazd urlopowy do jednego z krajów bałkańskich taniej niż nad polskie morze. Adriatyk z pewnością jednak gwarantuje lepsze warunki pogodowe, co ma niebagatelne znaczenie szczególnie dla miłośników kąpieli słonecznych.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj