Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie inwestuje w siebie i bezpieczeństwo Polski

19 marca została podpisana kolejna umowa w ramach Programu Operacyjnego „Rozwój Polski Wschodniej”, tym razem w województwie warmińsko – mazurskim. Beneficjentem jest Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie. Realizacja projektu „Budowa i wyposażenie Policyjnego Centrum Dydaktyczno-Badawczego w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie dla wzmocnienia bezpieczeństwa kraju” w ramach Programu

Rozwój Polski Wschodniej to jedno z kluczowych działań województwa warmińsko-mazurskiego, które przyczyni się do podniesienia atrakcyjności regionu. Wartość przedsięwzięcia uczelni wynosi 71 mln zł.

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie planuje wybudować i wyposażyć Policyjne Centrum Analityczno-Badawcze oraz Uczelniano-Policyjny System Biblioteczno-Informacyjny. Projekt uczelni ma za zadanie rozszerzyć ofertę edukacyjną miasta, a zarazem zwiększyć poczucie bezpieczeństwa w całym regionie. Szkoła już teraz jest głównym ośrodkiem edukacyjnym i naukowym Policji w dziedzinach i dyscyplinach nauki o bezpieczeństwie i porządku publicznym. Dzięki programowi powstanie biblioteka, która ułatwi dostęp do poszukiwanych materiałów zgodnych z kierunkami kształcenia oraz z prowadzonymi przez uczelnię badaniami. Nowa infrastruktura biblioteki obejmie czytelnię główną, czytelnię profesorską, dział zbiorów niejawnych, czytelnie specjalistyczne, pomieszczenie internetowe oraz salę konferencyjną. Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie stworzy również Policyjne Centrum Analityczno-Badawcze, które będzie się składać m.in. z Pracowni Technologii Multimedialnych i Informatycznych, Pracowni Analizy Kryminalnej, Pracowni Zwalczania Przestępczości w Cyberprzestrzeni i Pracowni Antynarkotykowej. Termin realizacji projektu to wrzesień 2009 roku.

 
W ramach programu Rozwój Polski Wschodniej realizowane będą inwestycje podnoszące znaczenie gospodarcze pięciu województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Projekt ma ułatwić dostęp do funduszy unijnych oraz zwiększyć przedsiębiorczość i innowacyjność biznesową mieszkańców wymienionych regionów. Za realizację programu odpowiedzialna jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, natomiast rolę Instytucji Zarządzającej pełni Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

(PARP)

Zaloguj się Logowanie

Komentuj