Wycinarki laserowe EAGLE – najlepsze wyniki cięcia przy dużej skali produkcji

wycinarki-laserowe

Wycinarki laserowe EAGLE – najlepsze wyniki cięcia przy dużej skali produkcji

Cięcie laserem Fiber często nazywane jest technologią przyszłości. Dlaczego panuje taka opinia? Ponieważ korzystanie z tej metody obróbki blachy pozwala nie tylko na precyzję cięcia, ale także szybkość, która dodatkowo nie powoduje widocznych odkształceń. Niebywała dokładność to jedna z wielu zalet tego rozwiązania, po które sięgają następne firmy.

W przemyśle obróbki blachy metodą laserową najważniejsze są jakość oraz prędkość cięcia. Wymagająca, trzyzmianowa produkcja potrzebuje najbardziej zaawansowanych technologii. Odpowiedzą na zapotrzebowanie na takie maszyny są wycinarki z laserem Fiber. Maszyna EAGLE o mocy 6 000 Watt pozwala na cięcie z maksymalną prędkością nawet 150 m / min, a oferują oni nawet maszyny do 12 000 Watt.

Na przykładzie firmy ASCO Co. Ltd. z Torunia zaprezentowano, jak wyjątkowe właściwości oferują właśnie wycinarki laserowe.  - Zdecydowaliśmy się na wybór urządzeń EAGLE spośród innych, bowiem tylko one gwarantowały nam najlepsze wyniki cięcia przy dużej skali produkcji – mówi Krzysztof Garwoliński, dyrektor zarządzający ASCO.

Pomimo dużej i niemniej zaawansowanej konkurencji firma ASCO Co. Ltd. zdecydowała się na laser krajowej produkcji. Za sprawą instalacji wycinarki laserowej EAGLE iNspire 1530 o mocy  6 kW firma zyskała wydajność oraz znacząco zwiększyła możliwości produkcyjne. Seria iNspire jest przeznaczona zarówno dla firm usługowych oraz produkcyjnych. Cechują ją wysokie prędkości cięcia  – do 150 m/min -  jak również przyspieszenia rzędu 6G. Właściwości te zostały osiągnięte dzięki wykorzystaniu zaawansowanych komponentów – przykładowo, trawersa, na której zamontowana jest głowica tnąca jest z włókna węglowego (stosowanego również w F1).

Firma Asco jest na rynku od  roku 1987. W przeciągu ponad 25-letniej historii przedsiębiorstwo wypracowało pozycję solidnego i wiarygodnego dostawcy wyrobów i konstrukcji stalowych. Dynamiczny rozwój i realizacja zleceń w zakresie kompleksowej obróbki stali, stali nierdzewnej i aluminium zgodnie z wymogami klientów zbudowało wiarygodność firmy na rynku.

laserowe-ciecie-blach

W maszynie zastosowano nowe oprogramowanie opracowane przez inżynierów EAGLE. Wycinarki laserowe gwarantują bezgradowy proces cięcia cienkich i grubych blach. CatLine pozwala na cięcie blachy ze stali nierdzewnej do grubości 50 milimetrów oraz aluminium do 40 milimetrów. Otwiera to przed firmami usługowymi nowe możliwości – można produkować więcej, szybciej i z zachowaniem najwyższej jakości.

- Nasze przedsiębiorstwo od dłuższego czasu poszukiwało kompleksowego rozwiązania w dziedzinie wycinarek laserowych. Po negocjacjach z producentami z kraju i z zagranicy zdecydowaliśmy się na zakupu dwóch wycinarek laserowych z firmy POWER-TECH  – EAGLE iNspire 1530 o mocy 6 kW. Testy i symulacje pokazały, że pod względem dynamiki i wydajności wycinarki EAGLE są najbardziej wydajne. – kontynuuje.

Profil firmy jest zróżnicowany i obejmuje obróbkę stali czarnej, stali nierdzewnej oraz aluminium w zakresie: cięcie laserowe, strumieniem wody i gilotyną, gięcie CNC. Ponadto zajmują się spawaniem konwencjonalnym MIG/MAG/TIG oraz zrobotyzowanym MIG/MAG/TIG i laserowym, a także toczeniem, frezowaniem, wierceniem, szlifowaniem, zgrzewaniem, tłoczeniem oraz wykrawaniem.

Wymienione procesy obróbcze wymagają precyzyjnych maszyn i oprogramowania. Szczególnie jeżeli mowa o obróbce laserowej blachy. Wspomniane wycinarki laserowe EAGLE gwarantują bezgradowy proces cięcia cienkich i grubych blach. Poniżej możecie Państwo zobaczyć materiał wideo dotyczący instalacji wycinarki w firmie z Torunia.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj