W Łodzi powstanie „Fabryka Inżynierów XXI wieku”

Jeszcze w tym roku w Łodzi ma się zacząć budowa „Fabryki Inżynierów XXI wieku”- jednej z kluczowych inwestycji Politechniki Łódzkiej.

W ramach inwestycji, wartej ponad 54 mln złotych, do 2013 roku ma powstać budynek, mieszczący 8 500 m2 nowoczesnych powierzchni dydaktycznych. Pięciokondygnacyjny obiekt zostanie wybudowany w miejscu byłej fabryki Rosenblatta, na terenie kampusu uczelni przy ulicy Stefanowskiego i ul. Żwirki. 9 listopada podpisano umowę z wykonawcą – firmą STARBAG.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Nowy obiekt będzie służył Wydziałowi Mechanicznemu Politechniki Łódzkiej. Mają się w nim mieścić 22 laboratoria, 5 sal wykładowych, 8 sal seminaryjnych, 26 pracowni dydaktycznych i dydaktyczno- laboratoryjnych, 5 pracowni informatycznych oraz 3 sale przystosowane do pracy własnej studentów.

Pomieszczenia zostaną wyposażone w nowoczesną aparaturę laboratoryjną oraz najnowsze rozwiązania ICT (technologie informacyjno-komunikacyjne).

Aby sprostać ekologicznym założeniom inwestycji obiekt będzie wyposażony m.in. w kolektory słoneczne, które staną się jednym ze źródeł energii odnawialnej. W budynku zostaną również zastosowane rozwiązania ułatwiające poruszanie się osobom niepełnosprawnym.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj