Szkoły policealne – innowacyjne placówki dydaktyczne

Podpis pod zdjęciem: Szkoły GoWork - sala kosmetyczna, oddział Lublin.

Szkoły GoWork - sala kosmetyczna, oddział Lublin.

Czasy, w których każdy uczeń kończący szkołę średnią marzył o studiach wydają się być już historią. Obecnie zainteresowanie uczelniami wyższymi jest wyraźnie mniejsze i możemy być pewni, że z roku na rok w dalszym ciągu będzie spadać. Nic w tym dziwnego, bo o wiele więcej zalet mają szkoły policealne.

Pieniądze i czas

Po pierwsze wspomnieć trzeba o kosztach, które wiążą się ze studiami wyższymi. Rok nauki to wydatek rzędu minimum kilku tysięcy złotych, a przecież to tylko czesne. Do tego doliczyć trzeba warunki wyżywienia i zakwaterowania. Sumując wychodzi nam naprawdę spora suma w porównaniu z czesnym w szkołach policealnych, które jest kilkukrotnie niższe, a niekiedy nawet całkowicie darmowe.

Innym ważnym argumentem jest czas nauki. Szkołę policealną skończyć można nawet w rok, a w najgorszym wypadku w dwa lata, co nie jest możliwe w przypadku studiów. Tutaj uczyć się musimy przynajmniej trzy, a niekiedy nawet i pięć lat.

Przejść na swoje

Wielu uczniów wybierających szkoły policealne argumentuje to szybszym usamodzielnieniem się. I jest to zrozumiałe, bo im szybciej otrzymamy dyplom, tym szybciej będziemy mogli zacząć pracować, a więc i na siebie zarabiać.

Inną sprawą jest to, że takie placówki oświatowe dają nam więcej w kwestii praktyki. Tutaj ta jest stawiana o wiele wyżej aniżeli teoria, która jest podstawą w czasie studiów. Jest to bardzo ważne, bo przedsiębiorcy o wiele chętniej zatrudniają osoby z niższym wykształceniem, ale większym doświadczeniem niż odwrotnie.

Szkoły GoWork

Wybierając się do szkoły policealnej warto stawiać na placówki o ugruntowanej pozycji na rynku. Do takich na pewno zaliczymy szkoły GoWork, które pośród młodych ludzi cieszą się wielkim zainteresowaniem. Na uwagę zasługują tutaj przede wszystkim kierunki medyczne. Stawiając na GoWork w ciągu kilkunastu miesięcy możemy zyskać wykształcenie na kierunku technik farmaceuta, masażysta, stomatolog czy kosmetyk. Jak więc widzimy wybór jest dość duży i nie powinno być problemu ze znalezieniem kierunku, który nas interesuje.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj