Rozwijaj biznes z głową: 3 wskazówki dla właścicieli salonów medycyny estetycznej

leasing-sprzetu-medycznego

Rozwijaj biznes z głową: 3 wskazówki dla właścicieli salonów medycyny estetycznej

Z usług salonów urody rocznie korzysta średnio nawet pół miliona Polaków. Rosnące zainteresowanie zabiegami z zakresu medycyny estetycznej sprawia, że w miastach powstają kolejne kliniki, zaś istniejące placówki poszerzają zakres oferowanych usług. Tak duża konkurencja sprawia, że właściciele salonów medycyny estetycznej stale rozwijają swój biznes. Sprawdź, jakich prostych zasad należy się trzymać, aby  zwiększyć swoje szanse na rozwój firmy kosmetycznej.

Chcąc osiągnąć sukces, nie można stać w miejscu. Doskonale wiedzą o tym przedsiębiorcy, w tym właściciele klinik medycyny estetycznej, którzy starają się rozwijać swój biznes na wiele sposobów. Aby jednak nie wpaść w pułapkę, również finansową, dobrze jest prowadzić przemyślane działania – sprawdź nasze wskazówki, które mogą Ci pomóc.

1. Znajdź odpowiednią lokalizację kolejnego salonu

Jeżeli decydujesz się na otwarcie jeszcze jednego gabinetu medycyny estetycznej, wcale nie musisz robić tego w tym samym mieście. Możesz przenieść się nawet na drugi koniec Polski, ale… zacznij od wyboru odpowiedniej lokalizacji.

Sprawdź, gdzie istnieje największe zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi, a następnie rozszerz działalność o kolejną placówkę. Pamiętaj, że nie ma sensu na otwieranie salonu tam, gdzie mieszkańcy nie są zainteresowani zabiegami z zakresu medycyny estetycznej lub gdy w bliskiej okolicy znajduje się już kilka gabinetów. Dobrym pomysłem może okazać się natomiast salon w pobliżu nowych osiedli – szczególnie tych zlokalizowanych daleko centrum.

 2. Rozszerz zakres usług

Rozwój dotychczasowej działalności może polegać również na rozszerzeniu zakresu oferowanych zabiegów. Zanim jednak wprowadzisz nową usługę, pamiętaj o:

  • odbyciu szkolenia – tak, by posiadać wiedzę i umiejętności do samodzielnego przeprowadzania zabiegu; szkoleń szukaj w prestiżowych centrach szkoleniowych, które działają zwykle w dużych miastach, np. Warszawie.
  • zakupie profesjonalnego sprzętu – rozważ przy tym leasing maszyn i urządzeń medycznych jeśli obawiasz się utraty płynności finansowej. Pozwoli Ci to na szybki zakup i wprowadzenie sprzętu do salonu bez dużego obciążenia budżetu.
  • zatrudnieniu doświadczonego personelu – takiego, który posiada wiedzę i praktykę w wykonywaniu zabiegów z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu.

Należy również zorientować się, na ile nowa usługa będzie popularna. Dobrze jest więc oszacować, ilu stałych klientów zdecyduje się z niej skorzystać, a ilu nowych klientów zyskasz dzięki wprowadzeniu konkretnego zabiegu. W tym celu warto pomyśleć również o ofertach promocyjnych i odpowiedniej reklamie, która może trafić nie tylko do dotychczasowych Klientów, ale również nowych.

 3. Zmień sprzęt na bardziej nowoczesny

Doskonale wiesz, że branża medycyny estetycznej rozwija się w dynamicznym tempie. Jeżeli chcesz podążać za trendami, a jednocześnie zależy Ci na stałym dopływie nowych klientów, nie możesz pracować na przestarzałym sprzęcie. Warto pomyśleć o wymianie urządzeń na nowsze – takie, które bazują na innowacyjnych i zaawansowanych technologiach.

Jeżeli nie możesz pozwolić sobie na taką inwestycję, weź pod uwagę leasing sprzętu medycznego. To rozwiązanie, dzięki któremu płynność finansowa nie zostanie zachwiana. W zamian za ustaloną w umowie opłatę wstępną i miesięczne raty, będziesz mógł użytkować nowoczesny sprzęt – z możliwością jego wykupienia w momencie wygasania umowy leasingowej.

Dodatkową zaletą leasingu, np. w porównaniu z kredytem bankowym, jest uproszczona procedura oraz elastyczne warunki umowy i płatności. Ponadto większość firm oferuje leasing sprzętu medycznego do 100% wartości przedmiotu – zarówno w PLN, jak i EUR.

Medycyna estetyczna to przyszłościowy biznes, dlatego nie bój się inwestować. Rozwiń swoją działalność – po to, by z sukcesu czerpać jeszcze większą przyjemność.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj