 |
Do 31 marca studenci i doktoranci z Polski, Słowacji, Czech, Węgier i innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej mogą już zgłaszać do Letniej Szkoły Wyszehradzkiej, organizowanej przez Stowarzyszenie Willa Decjusza. Uczestnicy Letniej Szkoły – po 10 osób z każdego z 4 krajów Grupy Wyszehradzkiej – zostaną wybrani na podstawie nadesłanych CV, listów motywacyjnych i referencyjnych. Jak informuje Natasza Dziwisz ze
|
Stowarzyszenia, podczas dwutygodniowego interdyscyplinarnego programu – między 28 czerwca a 11 lipca – będą uczestniczyć w wykładach, debatach, warsztatach i seminariach dotyczących problemów Unii Europejskiej i krajów Europy Środkowo- Wschodniej.
W Szkole wezmą udział również obserwatorzy z innych krajów środkowo- i wschodnioeuropejskich.
Główne tematy, tegorocznej, ósmej edycji Letniej Szkoły to: przeciwdziałanie światowemu ubóstwu, konsekwencje kryzysu finansowego, bezpieczeństwo energetyczne, społeczne zaangażowanie mediów, a także problemy identyfikacji tożsamości europejskiej, regionalnej, narodowej i wspólnego dziedzictwa kulturowego.
Większość zajęć odbywa się w Willi Decjusza – renesansowym kompleksie pałacowo-parkowym na Woli Justowskiej w Krakowie. Przewidziane są również wykłady na krakowskim Kazimierzu i sesje wyjazdowe.
Organizatorzy pokrywają koszty uczestnictwa w Szkole, materiałów edukacyjnych, dodatkowych atrakcji, sesji wyjazdowych, noclegu, wyżywienia i komunikacji w Krakowie. Uczestnicy opłacają jedynie podróż do i z Krakowa, ubezpieczenie oraz opłatę rekrutacyjną w wysokości 50 euro.
Zajęcia poprowadzi międzynarodowe grono wybitnych ekspertów.
Dodatkowe informacje na temat Letniej Szkoły na stronie: www.villa.org.pl (PAP – Nauka w Polsce, Ewelina Krajczyńska, agt)
Zaloguj się Logowanie