592 studentów podejmie naukę na pierwszym roku studiów dziennych MBA oferowanych przez University of Chicago Booth School of Business – jak podaje szkoła, to największa liczba studentów rozpoczynających naukę w historii tej uczelni. To jest efektem, najmniejszego w historii Szkoły „spadku liczby kandydatów”.
Zazwyczaj, część przyjętych studentów wykrusza sie podczas letnich wakacji – niektóre z wyselekcjonowanych osób decydują się stracić opłatę rekrutacyjną, rezygnując z podjęcia studiów czy to z powodów zawodowych, czy przyczyn osobistych.
"W tym roku spadek liczby kandydatów jest bardzo nikły w porównaniu do lat ubiegłych – mówi Stacey Kole, prodziekan ds. studiów dziennych MBA – musieliśmy odesłać z kwitkiem wielu niezwykle utalentowanych kandydatów z listy rezerwowej".
"Prawdopodobnie kilka czynników wpłynęło na tegoroczny wysoki nabór i mały spadek liczby kandydatów – m.in. większa obecność naszej marki w USA i na świecie", twierdzi Kole. "Chicago Booth podjęło działania w celu zwiększenia postrzegania swojej marki, jak np. większe wykorzystanie narzędzi reklamowych i marketingowych".
592 studentów rocznika 2010 bije ubiegłoroczny rekord rekrutacyjny – 577 osób. W sumie, studentów pierwszego i drugiego roku studiów dziennych MBA na Chicago Booth bedzie 1169-ciu.
35 % świeżo upieczonych studentów MBA jest płci żeńskiej, tak jak w roku ubiegłym. Średnia wieku nowych studentów to 28 lat, a 18% z nich posiada już co najmniej jeden dyplom ukończenia studiów. 16% studentów pozostaje w związku małżeńskim. 36% pochodzi spoza USA.
Największą grupę studentów z zagranicy stanowią osoby pochodzące z Indii (34 studentów), Chin (16), Kanady (15) i Brazylii (14). Liczba studentów z Zachodniej Europy wzrosła z 24 w ubiegłym roku do 40 w tym roku – tu prym wiodą Francuzi –jest ich dziesięciu, w porównaniu do sześciu w roku ubiegłym i dwóch w 2007 roku. Nabór studentów z Azji zmalał z 94 osób w zeszłym roku do 78. (Powyższe dane nie dotyczą studentów EMBA studiujących w Londynie i Singapurze).
Statystyczny student zdobył 714 punktów z egzaminu wstępnego "Graduate Management Admission Test" (GMAT) i uzyskał średnią 3,53 punktów ze studiów licencjackich. (red)
Zaloguj się Logowanie