Polscy inżynierowie z całego świata na sympozjum w AGH

Amerykańskie, francuskie, niemieckie, norweskie i polskie doświadczenia w dziedzinie współpracy uczelni technicznych z przemysłem, osiągnięcia polskich inżynierów za granicą – zwłaszcza w przemyśle lotniczym, helikopterowym, w dziedzinie zaawansowanych technologii oraz bezpieczeństwa jądrowego – to główne wątki referatów, jakie zostaną wygłoszone podczas I sympozjum „Polski inżynier w kraju i na świecie”, zorganizowanego przez Akademię Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Sympozjum odbędzie się 5 września w ramach II Kongresu Polskich Towarzystw Naukowych na Obczyźnie.

Honorowy patronat objęły nad nim m.in. Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Gospodarki, Akademia Górniczo-Hutnicza, polskie organizacje inżynierskie z Ameryki Północnej i z Francji, Europejska Federacja Polonijnych Stowarzyszeń Naukowo- Technicznych, Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, „Wspólnota Polska”.

W takcie sympozjum zostanie wygłoszonych kilkanaście referatów. Podpisana też zostanie – jak informuje Maria Potrawka z Centrum Transferu Technologii AGH – umowa między krakowską uczelnią a mieszczącą się w Kanadzie Radą Polskich Inżynierów w Ameryce Północnej o współpracy zmierzającej do wymiany ekspertyz technicznych będących przedmiotem zainteresowania obu stron oraz współpracy pomiędzy AGH a uniwersytetami Stanów Zjednoczonych o podobnym profilu.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj