Nowy sposób komunikacji biznesowej

Firma Avaya wprowadziła na rynek Avaya Flare Experience – rozwiązanie przeznaczone do obsługi komunikacji wideo w czasie rzeczywistym oraz pracy grupowej. Łatwy w użyciu tablet umożliwia nawiązywanie połączeń wideo i głosowych, współdzielenie dokumentów oraz łatwy, intuicyjny dostęp do komunikatora.

Nowa oferta obejmuje zarówno pojedyncze urządzenia, jak i wieloekranowe systemy przeznaczone do wykorzystania w salach konferencyjnych. Nowe produkty zostały zaprojektowane w oparciu
o architekturę Avaya Aura, która jako pierwsza w pełni wykorzystuje protokół Session Initiation Protocol (SIP). Prowadzenie rozmów wideo oraz wideokonferencji jest dzięki temu równie proste, jak prowadzenie rozmów telefonicznych — w obu przypadkach stosowana jest ta sama platforma.

Rozwiązania Avaya Flare Experience to nowatorski interfejs użytkownika, umożliwiający szybki i łatwy dostęp do stron www, połączeń audio/wideo, konferencji, komunikatorów oraz portali społecznościowych, z widocznym statusem użytkownika (presence). W tym samym czasie możliwe jest także swobodne przeglądanie wybranych dokumentów oraz wgląd w historię połączeń, emaili. Istotną funkcją interfejsu jest jego centralny punkt (spotlight), który pokazuje aktywne połączenia i bieżącą komunikację.
Do zainicjowania sesji komunikacyjnej wystarczy dotknięcie i przeciągnięcie kontaktów z wybranego katalogu do tego obszaru. Klikając na ikonę pod zdjęciem danej osoby, pojawia się okienko dialogowe z klawiaturą, umożliwiające wpisanie wiadomości tekstowej. Rozwiązania Avaya Flare Experience zostały opracowane w oparciu o system operacyjny Android.

Funkcje dostępne użytkownikom obejmują:

  • tablet typu „dotknij i przeciągnij” (touch and swipe), umożliwiający komunikację w dowolnym trybie, odczytywanie wiadomości, planowanie spotkań i zebrań oraz otrzymywanie alertów
    i przypomnień;
  • udział w konferencjach i rozmowach, zarówno głosowych, jak i wideo, z wykorzystaniem mechanizmu „przeciągnij i upuść” (drag-and-drop); możliwość zawieszenia udziału
    w połączeniu i wykonania dodatkowych interakcji z użyciem głosu, poczty elektronicznej
    i komunikatorów, a następnie ponownego dołączenia do konferencji bez przerywania bieżącego połączenia;
  • wirtualny wizytownik, zapewniający jednolity widok wielu katalogów, w tym korporacyjnych, osobistych oraz list użytkowników serwisów Facebook i Twitter — użytkownicy mogą przeglądać wizytownik w celu znalezienia osoby, z którą chcą współpracować, mają możliwość sprawdzenia jej dostępności i wyboru preferowanej metody komunikacji, a także uruchomienia połączenia;
  • możliwość pobierania aplikacji biurowych i biznesowych, między innymi coraz większej liczby narzędzi dostępnych na platformie Android.

Obecnie pakiet Avaya Flare Experience jest dystrybuowany wraz z urządzeniem Avaya Desktop Video Device. Wkrótce dostępne będą wersje dla innych środowisk, między innymi dla komputerów PC, laptopów, tabletów i smartfonów.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj