Nowa inwestycja w Podstrefie Opole

PZ Stelmach to kolejna firma, która zainwestuje w Opolu na terenach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”. Za 7 mln PLN wybuduje i wyposaży nowoczesną fabrykę obrączek.

W Podstrefie Opole to już trzeci polski inwestor. Tym razem jest to firma, której historia sięga początków XIX wieku. To właśnie wtedy pradziadek obecnych właścicieli, ukończył Cesarsko – Królewską Szkołę Artystyczną w Zakopanem o profilu rzeźba figuralna i złotnictwo. Rozpoczął tym samym rodzinną tradycję, która w 1979 przyczyniła się do uruchomienia przez Leona Stelmacha w Opolu Pracowni Złotniczej. To właśnie z tej firmy, wyłonił się dzisiejszy inwestor, czyli PZ Stelmach.

Co ważne, przedsiębiorstwo, które na początku zajmowało się wyrobem biżuterii ze srebra i złota, już po 1989 roku wyspecjalizowało się w produkcji obrączek. W pierwszej fazie oparta ona była wyłącznie na technologii mechaniczno-manualnej. Obecnie w firmie pracują najnowocześniejsze dostępne na świecie obrabiarki, oparte na technologii CNC. To właśnie dzięki wprowadzeniu nowoczesnych zastosowań, a także wieloletniej tradycji, firma może realizować najbardziej skomplikowane projekty.

Wartość inwestycji na terenie Podstrefy Opole wyniesie 7 mln PLN, a dzięki jej realizacji zatrudnienie znajdzie 20 pracowników.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj