Nauka latania dronem – na czym polega?

drony

Nauka latania dronem – na czym polega?

Rekordy popularności w zakresie sprzedaży w ostatnim czasie biją drony. Z każdym dniem zyskują coraz to nowszych zwolenników i sympatyków. Urządzenia te wraz z rosnącą popularnością mocno tanieją, a więc można kupić już najprostsze modele za kilkaset złotych.

Dostępne są niedrogie i proste w konstrukcji drony przeznaczone głównie do zabawy, ale istnieją również w pełni profesjonalne modele używane do fotografowania, kartografii itp. Jest to już bardzo drogi sprzęt, gdzie koszt zakupu liczy się w dziesiątki tysięcy złotych. Z tego właśnie powodu zanim zacznie się korzystać z takich urządzeń warto poświęcić czas na naukę latania kopterem (inna nazwa drona).

Szkoła pilotażu

Na pierwszy rzut oka pilotaż może wydawać się banalnie prosty i nie różnić się od sterowania samochodem na baterie, jednak trzeba pamiętać, iż upadek drona z wysokości wiązać się będzie ze sporymi wydatkami, szczególnie w przypadku sprzętu wysokiej klasy. Warto więc skorzystać ze kursu pilotażu pod okiem instruktora. Pozwoli nam to zaoszczędzić czas i konieczność dokonywania kosztownych napraw po ewentualnym uszkodzeniu koptera. Zapytaliśmy instruktora z firmy Aeromind przeprowadzającego szkolenia w zakresie pilotowania dronów na czym polega taki kurs – Szkolenie warto rozpocząć od lotów na symulatorze lub na małych i tanich urządzeniach, które w przypadku upadku uszkodzenia nie będą aż tak kłopotliwe, ani kosztowne. Zaczyna się od nauki startu i lądowania. Później ćwiczy się zawis drona na odpowiedniej wysokości tyłem do pilota, kolejne proste loty i obroty z coraz większym stopniem trudności. Pozwala to przyszłemu pilotowi na osiągniecie umiejętności zapanowania nad kopterem w różnych sytuacjach i warunkach.

Tryb lotu

Koptery posiadają różne tryby lotu. Początkujący operator drona może przy użyciu opcji auto startu oraz trybu asysty GPS, swobodnie i bez kłopotu sterować maszyną jak samochodzikiem na radio. Dodatkowym ułatwieniem jest aktywacja trybu łatwej orientacji, który umożliwia zwolnienie pilota ze zwracania uwagi na fakt, iż maszyna obraca się wokół własnej osi. Możliwe jest również wydanie polecenia powrotu do domu dronowi, dzięki czemu bez udziału operatora wyląduje on samodzielnie w miejscu z którego wystartował. Jeżeli chce się poczuć prawdziwą przyjemność z pilotażu należy przejść na tryb manualny.

Tryb manualny

W tym systemie sterowania wyłączony jest GPS, a więc w jakiejkolwiek sytuacji awaryjnej na przykład przy wystąpieniu nieoczekiwanych zakłóceń lub zdarzeń, będą się liczyć umiejętności pilota. Opanowanie stresu oraz urządzenia bez ułatwień ze strony systemów wspomagających, bez danych nawigacyjnych, wymaga umiejętności bezpiecznego sprowadzenia maszyny na miejsce lądowania.

Udział w profesjonalnym szkoleniu pod okiem doświadczonego instruktora w zakresie pilotowania drona pozwoli na osiągnięcie pełni satysfakcji z korzystania z tego typu urządzenia. Uchroni także każdego posiadacza takiego sprzętu przed ewentualnymi kosztami związanymi z naprawami uszkodzonego urządzenia.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj