Naukowcy, absolwenci i studenci z całej Polski, którzy chcą założyć własną firmę mogą wziąć udział w wyjeździe Letniej Szkoły Przedsiębiorczości. Do 14 lipca trwa rekrutacja do projektu InQbatora Poznańskiego Parku Naukowo Technologicznego, dofinansowanego przez ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Wystarczy opisać swój pomysł na biznes, motywacje i oczekiwania, aby stanąć do rywalizacji o cykl szkoleń.
Letnia Szkoła Przedsiębiorczości to propozycja dla studentów, absolwentów (do 8 lat od ukończenia studiów), doktorantów i pracowników naukowych, którzy nie prowadzą jeszcze działalności gospodarczej. W IV edycji tego projektu 15 osób wybierze się z InQbatorem na przedsiębiorcze wakacje do Ciążenia nad Wartą (ok. 60 km od Poznania).
Podczas tygodniowego wyjazdu (13-19 sierpnia) uczestnicy – podzieleni na grupy – wezmą udział w szkoleniach z autoprezentacji, ePR-u, pisania biznesplanu, formalno-prawnych aspektów prowadzenia własnej działalności gospodarczej oraz w warsztatach księgowo-podatkowych.
Nowo zdobyte umiejętności będą sprawdzane w prowadzonym zespołowo wirtualnym przedsiębiorstwie. Zwycięska grupa otrzyma tytuł Lidera Biznesu. Poza tym, każdy z uczestników będzie miał okazję skonsultować swój własny pomysł na biznes ze specjalistami.
Podstawą rekrutacji jest prawidłowe wypełnienie formularza zgłoszeniowego zamieszczonego na stronie www.inqbator.pl W formularzu należy scharakteryzować planowaną działalność – opisać istotę działalności, wizję, misję, a także produkt, usługę lub technologię. Trzeba wykazać się znajomością rynku docelowego – określić branżę, potencjalnych klientów, konkurencję. Warto podkreślić innowacyjność pomysłu.
W rekrutacji istotne będą również motywacje i oczekiwania kandydata związane z uczestnictwem w szkoleniu. W drukach zgłoszeniowych widnieje zapewnienie, że charakterystyka planowanej działalności zostanie udostępniona jedynie organizatorom Letniej Szkoły Przedsiębiorczości.
Dzięki dofinansowaniu z MNiSW, w ramach przedsięwzięcia ministra "Kreator innowacyjności. Wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej" ,koszt wyjazdu wyniesie jedynie 300 zł. Opłata obejmie m.in. wyżywienie, nocleg, zajęcia i materiały szkoleniowe, a także przejazd w obie strony.
/PAP – Nauka w Polsce
Zaloguj się Logowanie