Konkurs na Najlepszych Nauczycieli Przedsiębiorczości 2008

Jadwiga Dworecka z Gimnazjum nr 1 im. H. Sienkiewicza w Rawiczu oraz Michał Góralczyk z Zespołu Szkół Mechanicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Poznaniu zostali Najlepszymi Nauczycielami Przedsiębiorczości 2008 w ogólnopolskim rankingu przeprowadzonym przez Narodowy Bank Polski.

 

Gratulacje złożył im osobiście prezes NBP Sławomir Skrzypek podczas specjalnej gali w Warszawie.
 
Gimnazjum w Rawiczu zdobyło też tytuł (i nagrodę 3 tysięcy złotych) Najlepszej Szkoły Przedsiębiorczości, a szkolny klub przedsiębiorczości z tejże szkoły został najlepszym tego typu klubem w Polsce. Analogicznie tytuł Najlepszej Szkoły Przedsiębiorczości oraz Najlepszego Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości 2008 w kategorii szkół ponadgimnazjalnych i nagrodę w wysokości 3 tysięcy złotych, przeznaczoną na cele związane z edukacją ekonomiczną w szkole, trafił do Zespołu Szkół Mechanicznych im. KEN w Poznaniu.
 
Jadwiga Dworecka od dwóch lat realizuje tematykę przedsiębiorczości na zajęciach pozalekcyjnych (w gimnazjum tego przedmiotu nie ma w programie). Jest jak mówi Elżbieta Dudek, dyrektor szkoły – pani Jadwiga jest osobą, która bardzo lubi i szanuje uczniów, a oni odwdzięczają się jej tym samym, a to podstawa sukcesu. Michał Góralczyk uczy w poznańskiej szkole przedsiębiorczości od 5 lat. Stosuje – jak mówi – różne metody pracy z uczniami. Dba o to, by lekcje były różnorodne, by w miarę możliwości nie odbywały się tylko w klasie, realizuje różne tematy na przykład podczas wycieczek, czy spotkań z ekspertami poza szkołą.
 
Podczas gali, na której obecni byli nauczyciele, dyrektorzy szkół, uczniowie należący do Szkolnych Klubów Przedsiębiorczości, dyrekcja i pracownicy NBP, przedstawiciele instytucji i firm współpracujących z NBP zakresie edukacji ekonomicznej, ogłoszono także wyniki innych konkursów, m.in. na najlepszego nauczyciela przedsiębiorczości w województwie, najlepszą stronę www szkolnego klubu przedsiębiorczości, najlepsze projekty własne realizowane przez poszczególne szkoły i kluby.
 
Ogółem w roku szkolnym 2007/2007 w ramach Klubu Przedsiębiorczych Nauczycieli Impuls realizowano 16 różnych typów projektów – głównie konkursów oraz lekcji. Klub powstał z inicjatywy Narodowego Banku Polskiego i Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości w marcu 2006 roku. Dwa lata temu, pod koniec 2006 roku, do Klubu przystąpiło ok. 300 nauczycieli reprezentujących 255 szkół. Obecnie Impuls zrzesza ponad 850 najbardziej aktywnych nauczycieli z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Najwięcej szkolnych, "gimnazjalnych" klubów przedsiębiorczości jest w województwie śląskim. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajmuje pod tym względem województwo podkarpackie (śląskie jest na drugim miejscu). (PAP, WP)

Zaloguj się Logowanie

Komentuj