Kolejny konkurs w Programie Interreg Południowy Bałtyk

© freeimages.com

© freeimages.com

Ruszył trzeci nabór wniosków na projekty międzynarodowe w Programie Interreg Południowy Bałtyk. Konkurs potrwa do 16 grudnia 2016 r. i dotyczy wszystkich obszarów wsparcia programu.

Interreg Południowy Bałtyk obejmuje nadmorskie regiony pięciu państw członkowskich UE: Danii, Litwy, Polski, Niemiec, (Meklemburgii-Pomorza Przedniego) i Szwecji.

Fundusze programu 2014-2020 wspierają działania z zakresu wzmacniania innowacyjności przedsiębiorstw na arenie międzynarodowej, ochrony i zrównoważonego wykorzystania dziedzictwa naturalnego czy kulturalnego oraz rozwój zielonych technologii, które zmniejszą poziom zanieczyszczeń na obszarze Morza Bałtyckiego. Dotacje z programu mogą być przeznaczone także na wsparcie zrównoważonego transportu, rozwój rynków pracy oraz wzmacnianie współpracy międzyinstytucjonalnej – zaznaczył Adam Hamryszczak wiceszef resortu rozwoju.

Doświadczenie i wiedza zdobyta podczas współpracy z zagranicznymi partnerami, okazuje się przydatna przy realizacji wysokobudżetowych projektów finansowanych ze źródeł unijnych lub krajowych. Takiej komplementarności działań sprzyja też to, że Interreg pozwala na łączenie przedsięwzięć o charakterze miękkim z pilotażowymi inwestycjami.

Program adresowany jest do organów administracji publicznej, instytucji publicznych, izb handlowych, klastrów i organizacji otoczenia biznesu, a także do środowiska akademickiego oraz organizacji infrastruktury badawczo-rozwojowej. Możliwość skorzystania z dotacji mają również stowarzyszenia i organizacje pozarządowe czy operatorzy transportu publicznego.

Potencjalni beneficjenci mogą przez cały listopad konsultować projekty z pracownikami Wspólnego Sekretariatu w Gdańsku i Punktów Kontaktowych programu, znajdujących się w poszczególnych regionach. Konsultacje będą prowadzone też on-line .

Szczegółowe informacje o naborze znajdują się na stronie internetowej programu: https://southbaltic.eu/call-for-proposals

Zaloguj się Logowanie

Komentuj