© pixabay.com
Utrata danych szczególnie dla firm to duży kłopot. Każdy dzień bez dostępu do danych może powodować duże straty materialne. Centrum Odzyskiwania Danych z Warszawy po przeprowadzeniu testów wprowadziło do swojej oferty ciekawe rozwiązanie.
Od dłuższego czasu prowadzone były testy nad możliwością ekspresowej, wykonywanej właściwie od ręki, wyceny kosztów odzyskiwania danych. Przeprowadzone próby i dobry odbiór klientów spowodowały, że w Centrum Odzyskiwania Danych na stałe zagościła darmowa, ekspresowa wycena.
Co więcej została zwiększona ilość stanowisk do naprawy i odzyskiwania danych z uszkodzonych dysków, co sprawia, że zlecenia nie muszą czekać na swoją kolej, a prace rozpoczynają się zaraz po przyjęciu dysku.
W warszawskim laboratorium można odzyskać dane z:
Firma oferuje również odzyskiwanie danych w przypadku formatowania lub Recovery, co często ma miejsce po wysłaniu uszkodzonego laptopa do serwisu gwarancyjnego.
Odpowiedzmy jeszcze na kilka pytań, które najczęściej nurtują klientów:
Od czego zależy cena odzyskiwania danych?
Cena odzyskania danych zależy od rodzaju uszkodzenia, technologii wykonania dysku oraz czasu potrzebnego na ich odzyskanie. Ceny odzyskiwania danych są bardzo różne i mogą mieścić się w przedziale od 500 zł, w przypadku prostych usterek, do nawet kilku tysięcy dla dysków mocno uszkodzonych lub o dużych pojemnościach.
Czy wszystkie dane udaje się odzyskać?
Niestety mimo szczerych chęci i wciąż rozwijającej się technologii odzyskiwania danych, na obecną chwilę skuteczność jest na poziomie 92-95%. Z tego względu tak ważne jest wykonywanie systematycznych kopii danych.
Jakie są najczęstsze przyczyny utraty danych?
Jak wykazują statystyki Centrum Odzyskiwania Danych z Warszawy najczęściej do utraty danych dochodzi w wyniku uszkodzeń mechanicznych, np. głowic dysku . Uszkodzenia mechaniczne powstają przeważnie w wyniku użytkowania dysków w mało delikatny sposób, np. : w wyniku upadku laptopa czy dysku przenośnego lub częstego uderzania laptopa podczas pracy. Zdarzają się też usterki mechaniczne wynikające ze zwykłego zużycia.
Kolejną bardzo częstą przyczyną utraty danych jest nagminne wykonywanie Recovery (przywracanie zawartości dysku do stanu fabrycznego) przez serwisy gwarancyjne. Wiele osób niestety nie robi kopii zapasowych danych przez co narażają się na ich utratę przy konieczności skorzystania z naprawy laptopa w okresie gwarancji?
Jakich firm dyski najczęściej trafiają na odzyskiwanie danych?
Wiele osób zadaje to pytanie licząc, że zakup nośnika innej marki uchroni ich w przyszłości od kosztownego procesu odzyskiwania danych. Niestety nie ma znaczenia czy kupimy dysk Seagate, WD, Toshiby, Samsunga, czy któryś z nośników SSD. Jeśli nie robi się systematycznej kopii ważnych danych prędzej czy później narażamy się na ich utratę.
Jak szybko można odzyskać dane w przypadku awarii dysku?
Ponad 80% zleceń udaje się zamknąć w około 5 dni roboczych. Niestety nie jest to regułą, ponieważ po naprawie dysku proces odzyskiwania danych może czasem zająć nawet klika tygodni lub miesięcy.
Czy w przypadku braku możliwości odzyskania danych klient ponosi jakieś koszty?
W Centrum Odzyskiwania Danych przynajmniej na tą chwilę nie pobieramy żadnych opłat jeśli danych nie da się odzyskać. Wyjątkami od tej reguły są dyski po samodzielnych próbach odzyskiwania danych, ale klient jest informowany o tym fakcie przed rozpoczęciem zlecenia.
Pełną ofertę usług oraz więcej informacji znajdą Państwo na stronie https://centrumodzyskiwaniadanych.pl
Zaloguj się Logowanie