Podczas konferencji inauguracyjnej prelegenci podzielą się z uczestnikami swoimi doświadczeniami z procesu implementacji systemów wspomagających zarządzanie uczelnią – od decyzji o wdrożeniu po uruchomienie systemu i osiągnięcie późniejszych korzyści. Omówiony zostanie również obecny poziom informatyzacji uczelni wyższych w Polsce. Prof. dr hab. Marek Kręglewski, będący Pełnomocnikiem Rektora ds. Informatyzacji na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, opowie o znaczeniu programów promujących informatyzację na uczelniach wyższych oraz o problemach informatyzacji szkolnictwa wyższego.
Bartłomiej Świech, Kierownik Działu Informatyki i Piotr Działa, Z-ca Kierownika Działu Informatyki na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym podzielą się swoim doświadczeniem w kwestii przygotowań do implementacji oraz zakupu zintegrowanego systemu informatycznego. Natomiast o wdrożeniu i uruchomieniu narzędzia opowie Krzysztof Małys, Kwestor na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Swoją wiedzą na temat kluczowych czynników sukcesu projektu wdrożenia zintegrowanego systemu IT dla uczelni podzieli się dr Marian Krupa, Kierownik ds. Jakości ZSI na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zaś Robert Wardyń, Kierownik Zespołu ds. Jakości na Uniwersytecie Śląskim zaprezentuje przypadek konkretnej umowy o wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego.
Podczas spotkania uczestnicy będą mogli również posłuchać wykładu Dariusza Koby, Prezesa Zarządu Centrum Zamówień Publicznych na temat możliwości, wyzwań i zakupu zintegrowanego systemu IT w kontekście Prawa Zamówień Publicznych oraz Piotra Kawęckiego, Project Managera z CSF Polska, który omówi proces realizacji projektów IT oraz przedstawi praktyczne skutki nie podjęcia odpowiednich działań.
Podczas wszystkich wystąpień uczestnicy będą mogli wymieniać się swoimi poglądami i doświadczeniami.
– Planowana konferencja będzie połączeniem teorii i praktyki. Mam nadzieję, że sam będę przykładem takiego połączenia. Będę mówił o praktyce przy przygotowywaniu przetargu na wdrożenie zintegrowanego systemu, a także będę teoretyzował o tym, co by było gdybym posiadał wiedzę, jaką posiadam dzisiaj (zdobytą podczas wdrożenia). Być może ktoś wykorzysta moje teoretyzowanie, zastosuje je w praktyce i na kolejnej konferencji zajmie moje miejsce jako prelegenta – mówi Robert Wardyń, Kierownik Działu Rozwoju i Modernizacji Infrastruktury Uczelnianej, Uniwersytet Śląski.
Strony: 1 2
Zaloguj się Logowanie